Reklama

Biała Podlaska: Podlasie vs. Hutnik Kraków 0 – 2 (film) (galeria)

Powrót po niespełna dwóch miesiącach MKS Podlasie Biała Podlaska i inauguracja rozgrywek III ligi niezbyt szczęśliwe dla naszych piłkarzy. Ulegli po golach Dawida Linca (52 minuta meczu) i Krzysztofa Świątka (89 minuta) z Hutnika. Uciekły punkty ale spotkanie pokazało, że wokół drużyny Podlasia rozbudowuje się i rośnie w siłę grupa fanów którzy wierzą i kochają swoją drużynę. To będzie jeden z najciekawszych sezonów bialskiej piłki ligowej! MKS Podlasie Biała Podlaska gra w III lidze przez czwarty sezon z rzędu.

Mimo wielu perypetii i problemów piłkarze MKS Podlasie wybiegli na boisko i zdecydowali się nadal reprezentować nasz klub. Warto w tym miejscu podziękować władzom Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej. Po negocjacjach i długich rozmowach uczelnia użyczyła swoich obiektów sportowych pod mecz otwarcia. Zarząd MKS Podlasie prowadzi obecnie rozmowy aby i kolejne mecze – lub przynajmniej mecz – „u siebie”, Podlasie rozegrało także na boisku przy Sidorskiej.

Mecz poprowadzili sędziowie z Jarosławia, Konrad Tomczyk sędzia główny, asystenci Paweł Drabik i Paweł Kowal. A sam mecz rozpoczął się od minuty ciszy po zmarłym w niedzielny wieczór 11 sierpnia 2019 roku, w wieku 70 lat Stanisław Szymani ps. „Wojtek”. Po ośmiu latach walki przegrał z ciężką chorobą. Był wychowankiem Podlasia Biała Podlaska. W latach 1965 – 1968 oraz 1971 – 1973 prawy obrońca Podlasia następnie krótko w klubie Raks. Póki dopisywało zdrowie „Wojtek” zawsze pojawiał się na meczach Podlasia.

Mecz Podlasia Biała Podlaska z Hutnikiem Kraków to trzecie w historii spotkanie tych drużyn w III lidze. W 2018 roku w Białej Podlaskiej, Podlasie uległo Hutnikowi 1 do 4, ale w meczu wyjazdowym w Krakowie, w marcu 2019 roku, piłkarze z Białej Podlaskiej pokonali Hutnika 2 do 0.

Na boisku MKS Podlasie Biała Podlaska zagrało mecz z Hutnikiem Kraków w składzie:
Nazwiska zawodników:
31 (br) Maciej Zagórski
3 Mateusz Konaszewski
4 Michał Pyrka
6 Tomasz Andrzejuk
8 Kamil Dmowski
9 Mateusz Jastrzębski
10 Mykhailo Kaznokha
17 Jarosław Kosieradzki
18 Krystian Kuron
20 Kpt Paweł Komar
99 Tomasz Nieścieruk

Zawodnicy rezerwowi:
37 (br) Jakub Mazurek
2 Daniel Korol
7 Olaf Martynek
11 Kacper Dmitruk
13 Paweł Zabielski
23 Przemysław Skrodziuk
69 Daniel Kędra

Sałański Przemysław – trener, Goluch Mirosław – asystent trenera, Strachota Mateusz – trener bramkarzy, Wołczyk Sławomir – kierownik drużyny, Gładoch Andrzej – fizjoterapeuta.

Podczas meczu „Klub Stu” zasiliło około dwudziestu nowych członków. To reprezentacyjny klub który powstał przy MKS Podlasie Biała Podlaska a zrzesza osoby deklarujące wsparcie minimum 100 zł miesięcznie bialskiej piłki nożnej. Podczas meczu na liście członkowskiej znaleźli się m.in. prezydent Michał Litwiniuk, wiceprezydent Maciej Buczyński, dr Riad Haidar, Ernest Jaroszek czy Sebastian Paszkowski.

Nowym elementem jaki pojawił się też podczas meczów Podlasia – miejmy nadzieję, że już na stałe – to moment wręczania pamiątkowych statuetek dla honorowych kibiców Podlasia. W trakcie przerwy takie trzy pierwsze statuetki trafiły do rąk: Mikołaja Jaroszuka, Marka Kaja i Henryka Sakwińskiego. Statuetki wręczał prezes MKS Podlasie Karol Filipek i członek Zarządu Klubu Ernest Jaroszek.

Warto też dodać, że mecz Podlasia z Hutnikiem Kraków był po raz pierwszy transmitowany live przez Polsport.tv i Radio Biper. Za tydzień Podlasie zmierzy się u siebie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zapraszamy na mecz!

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama