Reklama

Praca: O czym powinien pamiętać przyszły projektant mody?

Coraz więcej młodych ludzi marzy o posiadaniu zawodu, który pozwoliłby uwolnić ich kreatywność. Świetnym wyborem dla osób interesujących się światem mody może być praca w projektanta.

Przygotowanie do zawodu projektanta

Każdy, kto na poważnie myśli o zostaniu projektantem mody, powinien już na etapie szkoły średniej zadbać o odpowiednie wykształcenie. Odpowiednim wyborem może być liceum plastyczne. Inną opcją wartą będzie technikum odzieżowe. Obecnie młodzi ludzie mają także do wyboru naukę na specjalistycznych kierunkach związanych z projektowaniem ubrań – coraz więcej placówek oferuje edukację o takim profilu. W tym zawodzie bardzo ważne, aby samemu dbać o rozwój swoich umiejętności. Należy śledzić aktualne trendy, zapoznając się z najnowszymi kolekcjami mody. Przyszły projektant musi doskonale orientować się nie tylko w różnych krojach, ale także w gatunkach tkanin. Również w zakresie materiałów istotne, by zapoznawać się na bieżąco z najnowszymi mieszkankami. Ponadto, ważne jest doskonalenie umiejętności plastycznych.

 

Na czym polega zawód projektanta mody?

Praca projektanta jest bez wątpienia bardzo kreatywna i wymagająca. Na sukces w tym zawodzie mogą liczyć osoby, które mają jednocześnie talent oraz umiejętności. Najlepsi w branży szybko nawiązują współpracę z popularnymi firmami odzieżowymi. Innym rozwiązaniem okazuje się praca na własny rachunek. W takim przypadku projektant mody wychodzi naprzeciw oczekiwaniom poszczególnych klientów i tworzy własne projekty ubrań, mając na uwadze indywidualne preferencje zleceniodawców. Osoby zatrudnione w dużej firmie odzieżowej najczęściej pracują w zespole i są odpowiedzialne za tworzenie nowych kolekcji. Wykonane przez nich projekty powinny wpisywać się w charakter danej marki.

Początkujący projektanci mody nierzadko rozpoczynają swoją karierę od aktywności w Internecie. Za pośrednictwem bloga lub profilu społecznościowego prezentują wykonane przez siebie projekty i w ten sposób próbują dotrzeć do potencjalnych zleceniodawców.

materiał: praca
tekst: Grupa Pracuj sp. z o.o.
zdjęcie: pixabay.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama