Reklama

Rokitno: Powiatowy Turniej Piłki Nożnej (film) (galeria)

Z udziałem Witolda Wójtowicza prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Białej Podlaskiej, przedstawicielami Związku: Stanisławem Lesiukiem i Michałem Tuszem uroczyście otwarto Powiatowy Turniej Piłki Nożnej w Rokitnie.


Tego dnia, niejako po sąsiedzku odbywał się też festyn gminny Fajne Lato 2019. Jego efektem oprócz wspaniałej rodzinnej zabawy było też około tysiąca przepysznych pierogów z soczewicą jakie wykonały panie z Kół Gospodyń Wiejskich podczas jednego z licznych konkursów.

Dnia 11 sierpnia, turniej zaszczycili swoją obecnością także radnymi Powiatu Bialskiego: Mariusz Łukaszuk i Arkadiusz Maksymiuk jednocześnie przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, obecni byli przedstawiciele LZS: Marek Kuprianiuk i Mateusz Siwiec. Sędziowali spotkaniom na murawie Marek Maleńczuk i Krzysztof Hordejuk. Piłkarze i kibice witali także prezesa GLKS Rokitno Wiesława Stefaniuka i wiceprezesa Eugeniusza Walczewskiego.

Na boisku Zespołu Szkół w Rokitnie, podczas piętnastominutowych meczów spotkały się: GKS Janovia Janów Podlaski, Lutnia II Piszczac, KS Grabanów-Roskosz, GLKS Rokitno, Oldboye Rokitno. Ta ostatnia drużna to ekipa byłych zawodników Rokitna którzy w latach 90-tych XX wieku wywalczyli po raz pierwszy awans do IV ligi – wtedy ligi bialskopodlasko-siedleckiej – jako Altazet Rokitno.

Ciesze się z tak licznej obecności piłkarzy w Rokitnie. Szczególnie muszę tu wspomnieć o naszych oldboyach. To oni byli i nadal są naszą wizytówką największych osiągnięć sportowych gminy. Wtedy, trzydzieści lat temu awansować do grona najlepszych drużyn dwóch województw to był wielki wyczyn dla tak niewielkiej przecież gminy, gminy nie mogącej się równać finansowo z nakładami na sport z takimi miastami jak Siedlce czy Biała Podlaska. Ale udało się. Mieliśmy swoje pięć minut i mocno wierze w to, że jeszcze zobaczymy tu na boisku w Rokitnie rywali piłkarskich ze znacznie większych ośrodków. Wszystko ku dobrej zabawie i wspaniałej atmosferze kibicowania wydarzeniom sportowym dla naszych mieszkańców. – mówi wójt Rokitna Jacek Szewczuk.

Podziękowania wójtowi Gminy Rokitno, Jackowi Szewczukowi, za to że kontynuuje to przedsięwzięcie. To bardzo ważne i generuje aktywność wśród mieszkańców właśnie takich, niewielkich miejscowości. Większość drużyn dziś wywodzi się z Ludowych Zespołów Sportowych. Powiat Bialski nie musi się wstydzić LZS, jesteśmy silną i ciągle rozwijającą się organizacją sportową. Wystarczy może wspomnieć o tym, że na Wojewódzkich Igrzyskach LZS jakie odbyły się kilka dni temu, nasze Bialskopodlaskie Powiatowe Zrzeszenie LZS zdobyło ósme miejsce na szesnaście powiatowych ekip z całego województwa. LZS to trwały sportowy akcent jaki widoczny jest na co dzień. – mówił Arkadiusz Maksymiuk w imieniu Zarządu LZS. Powiatowe Zrzeszenie LZS ufundowało piłkę nożną jako część nagrody dla drużyny która zajęła czwarte miejsce w turnieju.

Ciekawą informacją była ta dotycząca książkowej publikacji dotyczącej historii piłki nożnej w Gminie Rokitno. Z inicjatywy wójt Jacka Szewczuka, Romana Laszuk dziennikarz sportowy Tygodnika Podlasiak już się za to zabrał.

Dotarłem do starych dokumentów i zdjęć. Byłem na tym obiekcie sportowym gdy Altazet Rokitno grał w IV lidze. Warto dodać, że w sezonie 1999-2000 Altazet grał w IV lidze obejmującej aż cztery dawne województwa: bialskopodlaskie, siedleckie, lubelskie i radomskie. Nigdy nie zapomnę meczów z LKP Lublin dziś Motor Lublin czy Radomiak Radom. Były i takie momenty gdy nieodpowiedzialni pseudokibice niszczyli wtedy drewniane jeszcze ławki. Boisko i zaplecze Altazetu Rokitno po jednym z takich meczów było totalnie zniszczone. O tym na pewno też napisze w powstającej książce. – mówi Roman Laszuk.

Delegacja organizatorów z wójtem Jackiem Szewczukiem udała się zaraz po oficjalnym rozpoczęciu turnieju na cmentarz w Rokitnie. Tu zapalono znicze na grobie Henryka Tarasiuka. To zasłużony mieszkaniec gminy który odszedł w 2010 roku. Jest pamiętany i wspominany za działalność i dokonania jakie pozostawił po sobie na rzecz lokalnego sportu.

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej odbywał się w połączeniu z gminnym przedsięwzięciem Fajne Lato 2019. Przygotowano szereg atrakcji, zajęć i konkursów dla dzieci i całych rodzin. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się na przykład turniej dla pań z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Rokitno podczas którego to wyrabiano pierogi z soczewicą na czas. W ciągu pół godziny konkursu powstało setki pysznych i zgrabnie wyglądających przepysznych pierogów którymi częstowano uczestników Turnieju oraz Fajnego Lata 2019 w Rokitnie.

materiał: Radio Biper Rokitno
tekst: Leszek Niedaleki
film: MM Projekt Biper TV Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama