Reklama

Piszczac: Festyn z przestrogą! Bawiła się Dobrynka! (galeria)

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Terespolu uczestniczyli w Festynie Rodzinnym, który odbył się w minioną sobotę w miejscowości Dobrynka. Funkcjonariusze przygotowali dla uczestników stoisko policyjne. Nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznego wypoczynku w ramach prowadzonej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Festyn Rodzinny “Integracja pokoleń” miał miejsce w dniu 10 sierpnia przy świetlicy wiejskiej w Dobrynce. Pomysłodawcą i realizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich z prezes Jolantą Ułasiuk, radna Rady Gminy w Piszczacu Marta Pietruczuk, sołtys Dobrynki Barbara Misiejuk oraz sołectwa Dobrynka, Nowy Dwór i Popiel. Wydarzenie wspierał wójt Kamil Kożuchowski.

Atrakcji i dobrej zabawy było moc. Najmłodszym ale i tym nieco starszym zaproponowano rodzinne i międzypokoleniowe gry i zabawy, były animacje sportowe i ognisko z kiełbaskami. Lody, wata cukrowa, popcorn. Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Piszczac – Paweł Stefaniuk przywiózł będący własnością Stowarzyszenia a uwielbiany przez dzieci dmuchaniec.

Bardzo pozytywnie oceniam tego typu wydarzenia. Jako Stowarzyszenie staramy się w miarę posiadanych możliwości wspomagać organizatorów przedsięwzięć. Jedną z możliwości naszego wsparcia to udostępnianie bez opłat mieszkańcom sołectw dmuchańca. Atrakcja bez której żadna z obecnych imprez plenerowych chyba nie może się obyć. Jeździmy z nim po całej Gminie Piszczac i wypożyczamy wszędzie tam gdzie coś się dzieje. Obserwuje imprezy w poszczególnych miejscowościach, tą w Dobrynce również. Zauważam, że jeśli coś lokalnie robi się sukcesywnie i z pomysłem to z roku na rok wzrasta ilość uczestników takich imprez, tu w Dobrynce mamy tego dowód. Bardzo mnie to cieszy. Takie imprezy organizowane są przecież po to aby integrować lokalną społeczność. Jest okazja żeby się zapoznać, okazja żeby sąsiad mógł poznać sąsiada, to bardzo pozytywny element takich wydarzeń. – mówi Paweł Stefaniuk, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Piszczac a jednocześnie radny Rady Powiatu w Białej Podlaskiej.

W trakcie trwających wakacji bialscy policjanci spotykają się z mieszkańcami naszego powiatu, by promować zasady bezpieczeństwa. W minioną sobotę funkcjonariusze zaproszeni zostali do wzięcia udziału w Festynie Rodzinnym, który odbył się w miejscowości Dobrynka.

Ważnym elementem całości była wspomniana już wyżej wizyta Dzielnicowych z Komisariatu w Terespolu na imprezie w Dobrynce. Nie przyjechali z pustymi rękoma. Przygotowali dla uczestników szereg niespodzianek. Jedną z nich było stoisko ze sprzętem policyjnym, gdzie najmłodsi i nieco starsi uczestnicy mogli obejrzeć i przymierzyć policyjne gadżety. Była również okazja by usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.

Na najmłodszych mieszkańców gminy, czekała również dodatkowa niespodzianka – konkurs wiedzy prewencyjnej. Pytania dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak również bezpiecznego wypoczynku. Dzieci wykazały się dużą wiedzą a uczestnicy, którzy uzyskali największą ilość punktów otrzymali upominki.

Nie zabrakło również informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa. Funkcjonariusze omawiali obowiązujące przepisy, przypominając jakie konsekwencje niesie ze sobą nie stosowanie się do nich. Festyn był też okazją do rozmowy z dzielnicowymi, którzy odpowiadali na pytania zadawane przez mieszkańców.

Choć historia festynów w Dobrynce nie jest zbyt długa – to pomysłowość i organizatorów i lista osób, instytucji i organizacji jakie czynnie wzięły udział podczas festynów w Dobrynce jest już pokaźna. Pokazała się w Dobrynce Straż Graniczna, słuchacze i ratownicy ze Studium Medycznego w Białej Podlaskiej, studenci i animatorzy z bialskiego AWF i PSW. Organizatorzy już zapowiadają kolejne niespodzianki w nadchodzących latach.

 

materiał: Radio Biper Piszczac
tekst: kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla / Leszek Niedaleki
zdjęcia : Gwalbert Krzewicki /Daniel Żukowski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Jest 0 komentarzy do tego artykułu.

  1. A gdzież to fotografie jak obficie obżerała się elita gminno – powiatowa zasiadając pośrodku gawiedzi wiejskiej

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: I Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw (film) (galeria)

W sobotę 14 września wiele osób przypomniało sobie a jeszcze więcej młodych mieszkańców miasta i regionu oznało cudowne gry swoich dziadków i rodziców z ich dzieciństwa: hacele, grę w gumę, w klasy, w pikra. Dodatkowo czekały tradycyjne gry z innych krajów, m.in. z Węgier, Brazylii, Wielkiej Brytanii. I Europejski Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier okazał się być wspaniałą podróżą w czasie. Festiwal objął patronatem honorowym Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Niebawem film z festiwalu.

Czytaj więcej »

Reklama