Reklama

Rokitno: Centrum miejscowości pięknieje

Dawno nie było takiego roku jak obecny dla Gminy Rokitno. Stolica gminy - Rokitno - zmienia się nie do poznania. Po modernizacji drogi, budowie ronda i inwestycjach Gminy Rokitno w obiekty kubaturowe również prywatne osoby podejmują się dużych realizacji. Trwa rozbudowa sklepu z planowaną częścią hotelową na piętrze.

Na bieżąco piszemy i informujemy o przebudowie drogi z Białej Podlaskiej, w samym Rokitnie dzięki tej inwestycji powstało rondo i chodniki na odcinku ok. 1 kilometra. Trwa termomodernizacja Urzędu Gminy, rozpoczęła się też przebudowa budynku usługowego w którym mieści się m.in. poczta.

Wśród prywatnych inwestycji wymienić można rozbudowę sklepu Mariusza Łukaszuka. Inwestycja ciekawa z kilku powodów. Nowa bryła obiektu stanie się dominantą przestrzenną w centrum miejscowości obok zespołu szkół. Budynek zyska ok. 280 m2 na dwóch kondygnacjach. Na parterze planowane jest powiększenie sklepu. Na górze plany jeszcze nie skonkretyzowane. Możliwe, że właściciel utworzy tu kilka gościnnych pokoi na wynajem turystom podążającym szlakiem nadbużańskim i pielgrzymom odwiedzającym pobliski Pratulin. Oddanie nowego obiektu planowane jest na wiosnę 2020 roku.

Niebawem na naszym portalu więcej o inwestycjach w obiekty użyteczności publicznej w Rokitnie!

materiał: Radio Biper Rokitno
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Śródmieście pnie się w górę! (galeria)

Nowe oblicze kamienicy przy Narutowicza 7! Tym samym wracamy z inwestycjami w śródmieściu Białej Podlaskiej. Po okresie boomu na przebudowy, rewitalizację i budowę od podstaw kamienic i obiektów w ścisłym centrum miasta w ostatnich latach takich inwestycji było zdecydowanie mniej. Dobrym prognostykiem na przyszłość jest podjęta właśnie przebudowa i nadbudowa kamienicy przy ulicy Gabriela Narutowicza 7.

Czytaj więcej »

Łomazy: Bogata w decyzje sesja Rady Gminy (film)

W dniu 13 sierpnia 2019 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach miała miejsce 9. Sesja Rady Gminy. Radni przyjęli uchwały dotyczące zaopiniowania kandydatów na ławników Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej, uchwały powołujące Gminny Klub Malucha w Łomazach, podniesiono wynagrodzenia sołtysom do 150 zł miesięcznie oraz wyrazili zgodę na zawarcie umów na dzierżawę nieruchomości z dotychczasowymi dzierżawcami.

Czytaj więcej »

Dziecinnie Proste! Radio Biper poleca!

Ubierz swoje dziecko bez wychodzenia z domu! Chcesz by Twoje dziecko było modnie ubrane, ale brakuje Ci czasu na bieganie po sklepach? Zapraszamy do nowo otwartego butiku dziecięcego online! To dziecinnie proste! Dostawa gratis na terenie miasta Biała Podlaska i okolic! Zajrzyj do nas po prostu i ZAMÓW! Kiedy już zrobisz u nas zakupy, przekonasz się że były dziecinnie proste!

Czytaj więcej »

Reklama