Reklama

Rokitno: Centrum miejscowości pięknieje

Dawno nie było takiego roku jak obecny dla Gminy Rokitno. Stolica gminy - Rokitno - zmienia się nie do poznania. Po modernizacji drogi, budowie ronda i inwestycjach Gminy Rokitno w obiekty kubaturowe również prywatne osoby podejmują się dużych realizacji. Trwa rozbudowa sklepu z planowaną częścią hotelową na piętrze.

Na bieżąco piszemy i informujemy o przebudowie drogi z Białej Podlaskiej, w samym Rokitnie dzięki tej inwestycji powstało rondo i chodniki na odcinku ok. 1 kilometra. Trwa termomodernizacja Urzędu Gminy, rozpoczęła się też przebudowa budynku usługowego w którym mieści się m.in. poczta.

Wśród prywatnych inwestycji wymienić można rozbudowę sklepu Mariusza Łukaszuka. Inwestycja ciekawa z kilku powodów. Nowa bryła obiektu stanie się dominantą przestrzenną w centrum miejscowości obok zespołu szkół. Budynek zyska ok. 280 m2 na dwóch kondygnacjach. Na parterze planowane jest powiększenie sklepu. Na górze plany jeszcze nie skonkretyzowane. Możliwe, że właściciel utworzy tu kilka gościnnych pokoi na wynajem turystom podążającym szlakiem nadbużańskim i pielgrzymom odwiedzającym pobliski Pratulin. Oddanie nowego obiektu planowane jest na wiosnę 2020 roku.

Niebawem na naszym portalu więcej o inwestycjach w obiekty użyteczności publicznej w Rokitnie!

materiał: Radio Biper Rokitno
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Powiat Bialski ma projekt budżetu na 2020 rok! Oto najważniejsze planowane inwestycje!

Na ostatniej w tym roku zaplanowanej na dzień 30 grudnia sesji Rady Powiatu, radni dyskutować będą nad przyjęciem w proponowanej przez Zarząd Powiatu i Starostę Bialskiego budżetem Powiatu Bialskiego na rok 2020. Grubo ponad 150 mln zł sięgają zaplanowane na przyszły rok dochody i wydatki. Przyszły rok ponownie upłynie pod hasłem budowy dróg! Będzie tego dużo. Ciekawostką są zapisane środki na opracowanie projektowe budowy Powiatowego Centrum Administracji – własnej, długo oczekiwanej siedziby Starostwa Powiatowego!

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Rusza budowa centralnego odcinka ścieżek rowerowych w Dolinie Krzny! (film)

Dziś, 10 grudnia, w Urzędzie Miasta Biała Podlaska miało miejsce podpisanie umowy na budowę centralnego odcinka magistrali sieci rowerowych w Dolinie Krzny przebiegającej w granicach miasta. Umowę podpisali prezydent Michał Litwiniuk z wykonawcą, prezesem PRD Leszkiem Horegladem. Asystowali wiceprezydent Maciej Buczyński i naczelnik Wydziału Rozwoju Michał Romanowski.

Czytaj więcej »

Reklama