Reklama

Kultura: Podróż oczami Danuty Koszołko. Wernisaż wystawy (galeria)

09 sierpnia w zabytkowej kamienicy przy ul. Reformackiej 10 w Białej Podlaskiej miał miejsce wernisaż wystawy Danuty Koszołko. Artystka za pomocą obrazów i słów zabrała tym razem widzów  w podróż,  którą prowadziła prosta idea: minimalizm, spokój oraz harmonia. 

– Byłam na pięknym rejsie życia, płynęłam 1,5 miesiąca z Odessy do Sankt Petersburga, zawijając po drodze do wszystkich europejskich portów. Podczas podróży dużo medytowałem, to wszystko poszło w głąb mnie, te emocje, te morze, ten spokój, tam też powstała idea tej wystawy. Jak wróciłem po tej podróży umysłem, to zaczęłam odkrywać obrazy z tej podróży. Powstawało wówczas, jak ja to nazywam lustro. Stoję wówczas przed nim i widzę jakąś sceną z podróży i widzę te kobiety, którą są cząstką mnie – tłumaczy Danuta Koszołko, autorka wystawy. 

W zaprezentowanych obrazach przedstawiających głównie postacie kobiet dominuje prostota, ale jednocześnie płynąca z niej harmonia. Przewodnim kolorem prac jest biel, która jak mówi artystka wprowadza tą harmonię i jednocześnie rozświetla sztukę najbardziej, jako odzwierciedlenie jej wnętrza. W obrazach możemy dostrzec artystyczną podróż, jako zwierciadło emocji i dążeń do porozumienia ducha i materii. 

– Obrazy nie powstawały w kolejności, tak jak trwała podróż, powstawały w zależności od tego, jakie emocje były silniejsze, a takie były m.in. we Francji i Belgii, gdzie bardzo mi się podobało – mówi artystka.

Każda wystawa Danuty Koszołko ma jakąś sentencję przewodnią, hasło, czy jak woli sama artystka zakończenie. Wystawę “Podróż” wieńczy taka sentencja: “Życie, to szalona i cudowna podróż. Sekret polega na tym, by cieszyć się tą przejażdżką pomimo…”

materiał: kultura / Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

“Pasja” tematem wystawy malarstwa (zaproszenie)

W sobotę 28 września o godz. 18:00 w Białej Podlaskiej, w kamienicy przy ul. Reformackiej 10 (obok Mappy) odbędzie się wernisaż nowej wystawy malarstwa Danuty Koszołko. Malarka zaprosiła tym razem do współpracy dwójkę innych artystów Jolantę Kontek oraz Janusza Maksymiuka. Tematem prac, które będą na niej zaprezentowane jest “Pasja”. Wstęp wolny.

Czytaj więcej »

Terespol: Podróżni wsiadają do pociągów z nowych peronów

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły pierwszy etap prac na stacji w Terespolu. 2 września na trasę Chotyłów – Terespol wróciły pociągi regionalne, które zastąpiły autobusy komunikacji zastępczej. Na stacji Terespol powstały 2 nowe perony oraz zostało wyremontowane przejście podziemne. Trwa przebudowa stacji Biała Podlaska i Małaszewicze. Modernizacja LCS Terespol ze środków CEF za 558 mln zł zapewni lepszą obsługę pasażerów, wzrost bezpieczeństwa oraz krótsze podróże.

Czytaj więcej »

Reklama