Reklama

Kryminałki: Marihuana z wnioskiem

Przyłapany na sklepowej kradzieży młody mężczyzna, zdołał uciec pracownikom, którzy próbowali go zatrzymać, jednak w ich rękach została jego saszetka. Wezwani na miejsce policjanci znaleźli w niej marihuanę oraz wniosek o wydanie dowodu osobistego. Zatrzymanie i rozliczenie sprawcy było już tylko kwestia czasu. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Dyżurny bialskiej komendy został poinformowany o kradzieży do jakiej doszło na terenie jednego ze sklepów. Na miejsce wysłany został wspólny patrol Policji i Straży Miejskiej. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że widziała jak jeden z klientów sklepu chowa do kieszeni słoiczek miodu. Po tym nie uiszczając rachunku mija linię kas, usiłując wyjść ze sklepu. Ekspedientka razem z pracownikiem ochrony próbowała zatrzymać mężczyznę. Wówczas sprawca zgubił skradziony miód, a w rękach kobiety pozostała należąca do niego saszetka.

Funkcjonariusze sprawdzili zawartość saszetki pozostawionej przez „amatora cudzego mienia”. A w niej poza dokumentami ujawnili również szklaną fifkę i susz. Po przeprowadzeniu wstępnego badania mundurowi potwierdzili, że jest to marihuana.

27-letni właściciel saszetki usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Mężczyzna odpowie zarówno za posiadanie narkotyków jak też popełnione wykroczenia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Kursant nauki jazdy odpowie za jazdę pod wpływem środka odurzającego

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego oraz posiadanie amfetaminy odpowie 22-letni mieszkaniec powiatu łosickiego. Mężczyzna „wpadł” podczas nauki jazdy. Dodatkowo policjanci ujawnili przy nim woreczek z białym proszkiem. Jak ustalili mundurowi mężczyzna dzisiaj przystąpić miał do egzaminu. Teraz o dalszym losie 22-latka zadecyduje sąd.

Czytaj więcej »

Reklama