Reklama

Biała Podlaska: 1 mln 856 tys złotych pracuje w wakacje w bialskiej oświacie (film) (galeria)

W dniu dzisiejszym, prezydent Michał Litwiniuk wspólnie z naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Stanisławem Romanowskim i pracownikami merytorycznymi Urzędu Miasta, odwiedzili szkoły i przedszkole na terenie miasta Biała Podlaska. W placówkach oświatowych trwają obecnie największe z zaplanowanych na ten rok remontów i inwestycji. W sumie 1 mln 656 tys 600 zł Rada Miasta przeznaczyła na inwestycje w bialskim szkolnictwie, dodatkowe 200 tys zł przeznaczono na bieżące remonty.

 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3.
Kończą się prace przy dociepleniu budynku. Na zadanie zaplanowano 260 tys zł. Zadanie zostało praktycznie wykonane, zostały drobne prace blacharskie i uporządkowanie terenu.

Szkoła Podstawowa nr 5 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi.
Trwa modernizacja bloku żywieniowego. Na zadanie zaplanowano 540 tys zł. W ramach prac wykonano całą instalację sanitarną w tym kanalizację, instalację elektryczną, wymurowano niezbędne ścianki działowe, wstawiono futryny. W trakcie wykonania jest instalacja wentylacyjna mechaniczna, układana jest glazura i terakota. Zadanie zrealizowane zostanie w całości w pierwszych dniach września.

Szkoła Podstawowa nr 9 w Zespole Szkół.
Trwa modernizacja hali sportowej polegająca na odnowieniu podłoża, malowanie ścian, modernizacja oświetlenia i wentylacji. Na zadanie zaplanowano 200 tys zł. Wykonano już instalację elektryczną i wentylację. Pozostało malowanie oraz cyklinowanie i lakierowanie parkietu. Zadanie ukończone zostanie do końca wakacji.

Przedszkole Samorządowe nr 10.
Przeprowadzono wymianę stolarki okiennej 11 sztuk okien. Koszt realizacji przedsięwzięcia wyniósł 21 tys zł.

Przedszkole Samorządowe nr 11.
Na ukończeniu jest docieplanie budynku. Zadanie kosztuje 220 tys zł. Do wykonania pozostały prace związane z wykonaniem elewacji od strony południowej. Jeszcze w tym roku Prezydent i Rada Miasta wspólnie postarają się znaleźć brakujące 70 tys zł na wykonanie remontu tarasu. W budynku przedszkola dokonano też prac związanych z izolacją piwnic od strony południowo-zachodniej. Zadanie to kosztowało 50 tys zł. Izolacja została już wykonana.

Przedszkole Samorządowe nr 15 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4.
Zmodernizowano plac zabaw przedszkolaków. Koszt wykonanych prac to 30 tys zł. Zadanie zrealizowane.

Zespół Szkół Zawodowych nr 1.
Przebudowano system kanalizacji ściekowej. Wartość przeprowadzonych prac to 120 tys zł. Zadanie wykonane.

Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. J.I. Kraszewskiego.
Zabytkowa część obiektów szkolnych doczekała się wymiany stolarki okiennej. Prace prowadzono pod nadzorem Konserwatora Zabytków. Również z urzędu Konserwatora Miasto Biała Podlaska otrzymało na ten cel 30 tys zł. Z budżetu miasta uzupełniono kwotę o kolejne 30 tys zł. W sumie wymiana okien kosztowała 60 tys zł. Dodatkowo trwają prace remontu sanitariatów w budynku hali gimnastycznej. Szkoła posiada też nową pamiątkową tablicę i nowe popiersie patrona. Publiczna prezentacja zaplanowana została na rok szkolny.

Przedszkole Samorządowe nr 11.

 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3.

 

Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. J.I. Kraszewskiego.

 

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc Stefaniuk rzecznik Prezydenta Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Leśna Podlaska: Mikołajki w ZSCKR

W tym roku Święty Mikołaj do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Leśnej Podlaskiej zawitał dwukrotnie. Pierwszy raz w czwartek, 5 grudnia kiedy szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Leśnej Podlaskiej.

Czytaj więcej »

Reklama