Reklama

1000-lecie Brześcia – program obchodów (zaproszenie)

W dniach 6-8 września w Brześciu na Białorusi odbędą się oficjalne obchody 1000-lecia miasta. Miejski Komitet Wykonawczy opublikował właśnie bogaty program atrakcji, które odbywać się będą w ramach tego wydarzenia. 
od do
Białoruś Polecamy
Brześć Mapa

6 września 2019 r.

Pierwszy międzynarodowy festiwal teatrów i książek dla dzieci „Regał” w „Brzeskim teatrze lalek” (ul. Lenina 56).

Ceremonia otwarcia wiaduktu „Obwodnica Brześcia Zachodniego” .

Otwarcie zaktualizowanej ekspozycji Muzeum Archeologicznego Berestie .

Przedstawienie poświęcone rozpoczęciu wydarzeń z okazji 1000-lecia Brześcia (plac Lenina).

Projekt muzyczny „Miasto światła” (plac Lenina).

7 września 2019 r. „Holiday City”

Przyjmowanie delegacji i gości miasta („Brzeski Teatr Lalek”).

„Miasto Rzemiosła i Sztuki Ludowej” : święto sztuki ludowej (wystawy rzemieślników, artystów ludowych, koncerty zespołów folklorystycznych regionu) (ul. Gogola).

„Miasto handlu i przemysłu” : targi i sprzedaż towarów przedsiębiorstw przemysłowych, organizacji przemysłowych (ulice Sowiecka i Gogola).

„Miasto sportu” : sport; Pokazy sportowców, szkoła jeździecka, zawody sportowe, jazda rowerem, parada samochodowa (terytorium instytucji „Brzeski klub hokejowy”).

„Miasto talentów” : koncerty laureatów różnych konkursów i festiwali, stypendystów Fundacji Prezydenckiej (plac muzyczny  przy ul. Sowieckiej).

„Miasto duchowe” : koncerty muzyki sakralnej i organowej, dzwony; wydarzenia duchowe (liturgie) (kościoły brzeskie).

„Miasto muzyki” : koncerty finalistów projektu muzycznego „Pieśni o Brześciu”, zespołów i wykonawców Brześcia i regionu oraz miast bliźniaczych (Park Kultury i Wypoczynku).

„Miasto przyszłości” : kampanie ekologiczne, flash moby, układanie kapsuł dla przyszłych pokoleń, instalacja kamienia pamiątkowego (Park „1000. rocznica Brześcia”).

„Ancient City” : historyczne kompozycje teatralne, turnieje rycerskie, wystawy historyczne, Dzień Otwarty w Muzeum Berestie (platforma w Muzeum Berestie).

„Miasto inspiracji” : występy solistów, artystów, czytelników, wystawa artystów, wystawa fotografii (ul. Sowiecka).

„Miasto dzieciństwa” : programy gier, konkursy, rozrywka, atrakcje, koncerty, wystawy, strefy fotograficzne (Park kultury i wypoczynku, Park wojowników-internacjonalistów).

„Miasto złotego wieku” : programy taneczne dla mieszkańców Brześcia w „złotym wieku”, rejestracja „złotych małżeństw”, konkursy, programy gier, koncerty (Park Kultury i Odpoczynku).

„Karnawał” (Aleja Maszorowa, ulica Lenina).

Kompozycja muzyczna i historyczna „Millennium” (Kanał Wioślarski).


8 września 2019 „Brest Festival”

Festiwal Przyjaźni („Uniwersytet w Brześciu im. Puszkina”).

Międzynarodowa parada orkiestr (ulica Lenina, plac Lenina).

Kite Festival (International Warrior Park).

Festiwal chmielu i słodu (ul. F. Skoryny Naberezhnaya).

Festiwal Teatrów Ulicznych (Plac Lenina).

Przypominamy, że aby pojechać do Brześcia nie jest potrzebna wiza. Wystarczy paszport i specjalna przepustka. Więcej szczegółów w naszym >>> archiwalnym materiale <<<. 

materiał: Białoruś
info / grafika: natatnik.by

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Brześć: Konferencja o autyzmie z udziałem pracowników Stowarzyszenia „Wspólny Świat”

„System kompleksowej pomocy dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”, to tytuł międzynarodowej konferencji, która w dniu 10 stycznia 2020 r. odbyła się w Brześciu na Białorusi. Konferencja jest jednym z elementów projektu Stowarzyszenia „Wspólny Świat” pt. „Rozwój współpracy transgranicznej w zakresie pomocy osobom z autyzmem na pograniczu polsko- białoruskim” realizowanym w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 i jest wdrażany w ścisłej współpracy z Departamentem Edukacji Administracji Okręgu Leninskiego miasta Brześć.

Czytaj więcej »

Białoruś: Na wycieczkę do Brześcia i Grodna bez wizy. Od 10 listopada obowiązują nowe przepisy

10 listopada zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące ruchu bezwizowego w zachodniej części Białorusi. Nowy dekret prezydenta Białorusi łączy w jedną dwie dotychczasowe strefy bezwizowe wokół miast Brześć i Grodno. Ponadto zwiększa się obszar nowej strefy a turyści mogą przebywać w jej granicach maksymalnie 15 dni. Do strefy mogą przyjeżdżać obywatele 77 państw w tym Polski. Jak podają białoruskie źródła w 2019 roku roku liczba bezwizowych turystów może wynieść nawet ponad 100 tys. osób. 

Czytaj więcej »

Reklama