Ogłoszenie

Reklama

Kryminałki: Odpowiedzą za niestosowanie się do wyroku sądu

Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali wczoraj dwóch mieszkańców powiatu, którzy kierowali pojazdami pomimo orzeczonego zakazu. Rekordzistą okazał się 60-latek z gm. Rokitno, który siedział za kierownicą opla, pomimo 5 aktywnych zakazów. Drugi z mężczyzn dodatkowo był nietrzeźwy. Teraz za swe czyny odpowiedzą przed sądem. Niestosowanie się do wyroku sądu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci bialskiej drogówki każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach. Również w miniony weekend patrolowali teren powiatu, by zapewnić bezpieczeństwo podróżnym. Niestety nadal nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów.

O godz. 11:00 na ul. Aleja Tysiąclecia w Białej Podlaskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego opla. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Za kierownicą samochodu siedział 60-letni mieszkaniec gm. Rokitno. Mundurowi szybko ustalili, że „ciężka noga” kierowcy to nie jedyne jego przewinienie. Mężczyzna kierował samochodem pomimo orzeczonych przez sąd pięciu aktywnych zakazów do kierowanie pojazdami. 60-latek na swoim koncie miał 5 aktywnych zakazów. Dodatkowo kierował autem nie dopuszczonym do ruchu.

Piętnaście minut później w miejscowości Terespol, na ul. Wojska Polskiego policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość oraz wyprzedzał w rejonie przejścia dla pieszych. Po zatrzymaniu policjanci ustalili również, że mężczyzna kierował autem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. 24-latek także posiadał zakaz kierowania pojazdami.

O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Niestosowanie się do wyroku sądu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama