Reklama

Biała Podlaska: Policjanci spotkali się z przedstawicielami klubów sportowych

Wczoraj bialscy policjanci spotkali się z przedstawicielami klubów piłkarskich z terenu powiatu. Tematem rozmów było bezpieczeństwo na stadionach podczas rozpoczynających się niebawem rozgrywek piłkarskich rundy jesiennej. Było to już kolejne tego typu spotkanie realizowane na terenie powiatu.

Wczoraj z inicjatywy bialskich funkcjonariuszy odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na stadionach w czasie rozgrywek piłki nożnej rundy jesiennej. Na zaproszenie odpowiedzieli przedstawiciele klubów sportowych: „Huragan” Międzyrzec Podlaski, MKS Podlasie oraz „Lutnia” Piszczac, Przedstawiciel Urzędu Miasta Biała Podlaska oraz Szef Agencji Ochrony dbającej o bezpieczeństwo na stadionie podczas rozgrywek.

Poza kierownictwem bialskiej komendy w spotkaniu udział wzięli komendanci komisariatów, naczelnicy wydziałów, policjanci zajmujący się zagadnieniami dotyczącymi pseudokibiców i imprez masowych.

Spotkanie miało na celu przypomnienie zasad współpracy pomiędzy klubami sportowymi, a policjantami, podczas zbliżających się rozgrywek. Główny nacisk położono, na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom tych imprez. Przybliżono też sylwetkę klubu MKS Podlasie oraz drużyn, z którymi bialscy piłkarze zmierzą się w jesiennych rozgrywkach.

Nie zabrakło również informacji na temat obowiązujących przepisów w zakresie organizacji imprez sportowych. A także obowiązków i odpowiedzialności organizatorów oraz roli policji w czasie zabezpieczania sportowych wydarzeń. W trakcie dyskusji zwrócono uwagę na wymagane przepisami zabezpieczenia obiektów podczas meczów i odpowiedzialności klubów za przygotowane imprezy.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama