Reklama

XV Siemiatycze Blues – Rock Festiwal (zaproszenie)

10 sierpnia (sobota) na terenach rekreacyjnych nad zalewem w Siemiatyczach odbędzie się XV Siemiatycze Blues - Rock Festiwal. Gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie legendarny zespół Proletaryat. Początek imprezy godz. 15:00. Wstęp wolny!
Kultura Sąsiedzi Siemiatycze
Siemiatycze Mapa

Imprezę rozpoczną koncerty uczestników konkursu „O Złoty Kafel”. Po wyłonieniu zwycięzców na scenie wystąpią zespoły:

godz. 18:00  – Obraz Kontrolny

godz. 19:30 – Bright Ophidia

godz. 21:00 – Gwiazda wieczoru – zespół Proletaryat

Proletaryat to absolutna legenda polskiej sceny rockowej, która od samego początku łączyła perfekcyjnie cięższe gatunki muzyczne, takie jak punk, hard core i metal, razem z mocnymi, zaangażowanymi i bardzo bezpośrednimi tekstami. Duża ilość koncertów, piosenki na listach przebojów, a przede wszystkim ogromna rzesza wiernych fanów to sytuacja, do której dąży każdy muzyk. Proletaryatowi się udało. Po ponad trzydziestu latach na scenie, zespół dopracował swój unikalny, wymykający się porównaniom styl. Zespół powstał w listopadzie 1987 r. w Pabianicach, a już w 1989 r. po raz pierwszy wystąpił na kultowym festiwalu w Jarocinie. W 1990 r. ponownie zagrał na tym samym festiwalu, gdzie zdobył 3 nagrody (publiczności, organizatorów i dziennikarzy). Jeszcze przed występem grupa rozpoczęła prace nad debiutanckim albumem. W 1992 r. zespół po raz kolejny pojechał na festiwal do Jarocina, a potem kolejne koncerty grał u boku m.in. Vadera, Sweet Noise i Testora. W marcu 1997 r. w dziesiątą rocznicę powstania Proletarytu muzycy wydali płytę “The Best of…”, zawierającą nagrania z całego okresu działalności. W kwietniu 2015 r. ukazał się ostatni, jak dotąd, album zespołu zatytułowany “Oko za oko”, który promowany był m.in. podczas koncertu na 21 Przystanku Woodstock. W roku 2017 Proletaryat obchodził 30-lecie istnienia, obecnie zespół skupia się na występach na żywo, podczas letniej trasy koncertowej.

materiał: sąsiedzi / Siemiatycze miasto
info / plakat: UM w Siemiatyczach

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Szanuję, nie marnuję! O zero-waste na Wrocławskich Targach Dobrych Książek

O rozważnym planowaniu przedświątecznych zakupów, dbaniu o odpowiednią segregację odpadów i podejmowaniu świadomych decyzji konsumenckich rozmawiały autorki książek o tematyce zero waste w ramach debaty pt. „Nie ma planety B. Zmień z nami świat” przygotowanej przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w ramach Wrocławskich Targów Dobrych Książek.

Czytaj więcej »

Parczew: Współzawodnictwo sportowe szkół 2019/2020

Licealiada – dziewczęta i chłopcy. Dyscyplina: Tenis stołowy drużynowo Szczebel zawodów: Powiatowy Termin: 5.12.2019r. Miejsce: hala Zespołu Szkół w Parczewie, ul. Wojska Polskiego 1 Gospodarz zawodów: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Parczewie System gier: ‘każdy z każdym’

Czytaj więcej »

Kryminałki: Kursant nauki jazdy odpowie za jazdę pod wpływem środka odurzającego

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego oraz posiadanie amfetaminy odpowie 22-letni mieszkaniec powiatu łosickiego. Mężczyzna „wpadł” podczas nauki jazdy. Dodatkowo policjanci ujawnili przy nim woreczek z białym proszkiem. Jak ustalili mundurowi mężczyzna dzisiaj przystąpić miał do egzaminu. Teraz o dalszym losie 22-latka zadecyduje sąd.

Czytaj więcej »

Reklama