Reklama

XV Siemiatycze Blues – Rock Festiwal (zaproszenie)

10 sierpnia (sobota) na terenach rekreacyjnych nad zalewem w Siemiatyczach odbędzie się XV Siemiatycze Blues - Rock Festiwal. Gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie legendarny zespół Proletaryat. Początek imprezy godz. 15:00. Wstęp wolny!
Kultura Sąsiedzi Siemiatycze
Siemiatycze Mapa

Imprezę rozpoczną koncerty uczestników konkursu „O Złoty Kafel”. Po wyłonieniu zwycięzców na scenie wystąpią zespoły:

godz. 18:00  – Obraz Kontrolny

godz. 19:30 – Bright Ophidia

godz. 21:00 – Gwiazda wieczoru – zespół Proletaryat

Proletaryat to absolutna legenda polskiej sceny rockowej, która od samego początku łączyła perfekcyjnie cięższe gatunki muzyczne, takie jak punk, hard core i metal, razem z mocnymi, zaangażowanymi i bardzo bezpośrednimi tekstami. Duża ilość koncertów, piosenki na listach przebojów, a przede wszystkim ogromna rzesza wiernych fanów to sytuacja, do której dąży każdy muzyk. Proletaryatowi się udało. Po ponad trzydziestu latach na scenie, zespół dopracował swój unikalny, wymykający się porównaniom styl. Zespół powstał w listopadzie 1987 r. w Pabianicach, a już w 1989 r. po raz pierwszy wystąpił na kultowym festiwalu w Jarocinie. W 1990 r. ponownie zagrał na tym samym festiwalu, gdzie zdobył 3 nagrody (publiczności, organizatorów i dziennikarzy). Jeszcze przed występem grupa rozpoczęła prace nad debiutanckim albumem. W 1992 r. zespół po raz kolejny pojechał na festiwal do Jarocina, a potem kolejne koncerty grał u boku m.in. Vadera, Sweet Noise i Testora. W marcu 1997 r. w dziesiątą rocznicę powstania Proletarytu muzycy wydali płytę „The Best of…”, zawierającą nagrania z całego okresu działalności. W kwietniu 2015 r. ukazał się ostatni, jak dotąd, album zespołu zatytułowany „Oko za oko”, który promowany był m.in. podczas koncertu na 21 Przystanku Woodstock. W roku 2017 Proletaryat obchodził 30-lecie istnienia, obecnie zespół skupia się na występach na żywo, podczas letniej trasy koncertowej.

materiał: sąsiedzi / Siemiatycze miasto
info / plakat: UM w Siemiatyczach

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Targowiska: notowania z dni 13 – 16 stycznia

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Grabanowie – ceny targowiskowe. Wisznice, Piszczac, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska i Łuków. Przykładowe notowania: pszenica 80 za tonę, jaja kurze od 40 groszy do 1 zł za sztukę, jabłka od 1,5 do 4 zł za kilogram, ziemniaki młode od 1,8 do 3 zł za kg, pieczarki od 4,5 do 7 zł za kilogram, miód od 24 do 35 zł za kilogram.

Czytaj więcej »

Porady Radio Biper: Zajady – jakie są przyczyny powstawania? Skuteczne sposoby walki z zajadami

Zajady (z łac. cheilitis, cheilosis) określane są zamienne terminem zapalenia kątów ust. To stany zapalne, które nie tylko powodują szereg nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak ból, pieczenie, zaczerwienienie i pękanie skóry, utrzymujące się przez długi czas, lecz także dyskomfort psychiczny dla pacjenta, który obserwuje u siebie nieestetyczne owrzodzenia w okolicy ust. Wiele osób, które boryka się z tym problemem zdrowotnym, zastanawia się, co powoduje zajady. Przyczyny mogą być różne – znając źródło tej uciążliwej przypadłości, łatwiej z nią walczyć. Kto jest najbardziej narażony na wystąpienie zajadów i jakie działania zapobiegawcze warto podjąć, aby uniknąć pojawienia się pękania kątów ust i nadżerek w przyszłości?

Czytaj więcej »

Reklama