Reklama

Kultura: I nagroda dla skrzypaczki Oliwii Spychel

W niedzielę 4 sierpnia na Skwerze 600-lecia w Wiśniewie odbył się XIII Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych ,,Pod Siedlcami w Wiśniewie ‘’ zgromadzili się miłośnicy muzyki ludowej. 14- letnia młoda skrzypaczka ludowa Oliwia Spychel z Leśnej Podlaskiej otrzymała I nagrodę w kategorii soliści instrumentaliści.

Na festiwalu prezentowały się kapele z Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny. Celem było promowanie kultury ludowej oraz dokumentacji tradycji autentycznego muzykowania ludowego . Festiwal miał charakter konkursu, w którym rywalizują kapele ludowe i soliści – instrumentaliści grający na tradycyjnych instrumentach, których repertuar jest zgodny z tradycjami regionu.

Oliwia przepięknie zagrała na skrzypcach melodie tradycyjne naszego Podlasia – Polkę i Oberka, osiągając po raz kolejny sukces. Otrzymała złotą statuetkę, pamiątkowy dyplom i nagrodę pieniężną, które wręczył podczas festiwalu na scenie dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie – Paweł Ksionek. 

Skrzypaczka obecnie jest stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego w promowaniu kultury ludowej- muzyki oraz została uhonorowana nagrodą Starosty Bialskiego ,, Bialskie Talenty’’. 

Gratulujemy Oliwii i życzymy dalszych sukcesów !!!

materiał: kultura / gmina Leśna Podlaska
info / zdjęcia: Beata Spychel

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama