Reklama

Kryminałki: Zabezpieczyli alkohol i aparaturę

Bialscy policjanci podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej zlikwidowali nielegalnie działającą wytwórnię wyrobów alkoholowych. W piwnicy prywatnego domu, funkcjonariusze znaleźli 450 litrów zacieru, kilkanaście litrów gotowego produktu oraz aparaturę gotową do destylacji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wyrabianie alkoholu etylowego bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zabronione i podlega karze do roku pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli na teren jednej z posesji w Białej Podlaskiej. Z informacji policjantów wynikało, że zamieszkujący ją 61-latek produkuje alkohol, bez wymaganego zezwolenia. Na miejscu potwierdzili posiadane informacje.

W domowej piwnicy funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli aparaturę do wyrabiania alkoholu domowym sposobem, ponad 17 litrów wytworzonego już alkoholu oraz beczki z substratem (zacierem).

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama