Reklama

Sport: XX Bieg Sapiehów w Kodniu (film) (galeria)

3 sierpnia w Kodniu odbyła się jubileuszowa XX edycja Biegu Sapiehów ph. “Tradycja i obowiązek”. Spod kościoła św. Anny wystartowało blisko 200 biegaczy. Organizatorem biegów jest Towarzystwo Przyjaciół Kodnia, które w tym roku świętuje swoje 20-lecie istnienia.

Zawodnicy  w biegu głównym mieli do pokonania 15 km na trasie Kodeń – Kopytów – Kodeń. W programie wydarzenia znalazł się także Mały Bieg Sapiehów na dystansach 800 i 1200 m, Bieg Przedszkolaka (ok. 400 m)  a także trasa Nordic Walking na dystansie 5 km

Rokrocznie celem imprezy jest popularyzacja biegów i marszów długodystansowych a także popularyzacja walorów przyrodniczych i historycznych Kodnia oraz dziejów i roli Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu.

WYNIKI
>>> Bieg na 15 km<<<
>>> Nordic Walking <<<

materiał: gmina Kodeń / sport
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kodeń: Przeżyjmy to jeszcze raz… Jarmark Sapieżyński (film) (galeria)

Dnia 18 sierpnia br. na Błoniach Kalwarii Kodeńskiej odbył się po raz drugi Jarmark Sapieżyński pod nazwą „Od Sapiehów do 100-lecia niepodległości” nawiązujący do czasów świetności Kodnia. Jego organizatorami byli Urząd Gminy Kodeń z wójtem Jerzym Trociem na czele, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu, a wsparcia udzielili Misjonarze Oblaci MN oraz Towarzystwo Przyjaciół Kodnia.

Czytaj więcej »

Reklama