Reklama

Sport: XX Bieg Sapiehów w Kodniu (film) (galeria)

3 sierpnia w Kodniu odbyła się jubileuszowa XX edycja Biegu Sapiehów ph. “Tradycja i obowiązek”. Spod kościoła św. Anny wystartowało blisko 200 biegaczy. Organizatorem biegów jest Towarzystwo Przyjaciół Kodnia, które w tym roku świętuje swoje 20-lecie istnienia.

Zawodnicy  w biegu głównym mieli do pokonania 15 km na trasie Kodeń – Kopytów – Kodeń. W programie wydarzenia znalazł się także Mały Bieg Sapiehów na dystansach 800 i 1200 m, Bieg Przedszkolaka (ok. 400 m)  a także trasa Nordic Walking na dystansie 5 km

Rokrocznie celem imprezy jest popularyzacja biegów i marszów długodystansowych a także popularyzacja walorów przyrodniczych i historycznych Kodnia oraz dziejów i roli Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu.

WYNIKI
>>> Bieg na 15 km<<<
>>> Nordic Walking <<<

materiał: gmina Kodeń / sport
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Marsz na Kodeń! Upamiętnili 157. rocznicę zwycięskiej bitwy (galeria)

Półmrok nadchodzącej nocy. Wiatr szumiący w sosnowym, ciemnym lesie. Chłód i zapowiadające się opady marznącego deszczu i śniegu. Niewielki ognisko z płonących, zebranych wokół szyszek, nawet nie po to aby kogokolwiek ogrzać ale dać choć nikłe światło na uczestników Marszu na Kodeń ad. 2020. Wyruszyli wczoraj, 22 stycznia, tak jak Powstańcy Styczniowi 157 lat temu, w 1863 roku. Niebawem FILM z wydarzenia!

Czytaj więcej »

Kodeń: Przeżyjmy to jeszcze raz… Jarmark Sapieżyński (film) (galeria)

Dnia 18 sierpnia br. na Błoniach Kalwarii Kodeńskiej odbył się po raz drugi Jarmark Sapieżyński pod nazwą „Od Sapiehów do 100-lecia niepodległości” nawiązujący do czasów świetności Kodnia. Jego organizatorami byli Urząd Gminy Kodeń z wójtem Jerzym Trociem na czele, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu, a wsparcia udzielili Misjonarze Oblaci MN oraz Towarzystwo Przyjaciół Kodnia.

Czytaj więcej »

Reklama