Reklama

Sport: Memoriał im. M. Kaprysia i K. Dawidziuka w Piszczacu (film) (galeria)

28 lipca na stadionie Lutni Piszczac rozegrany został piłkarski XXXV Memoriał im. Mariana Kaprysia połączony z VI edycją Memoriału Krzysztofa Dawidziuka.

Na boisku zmierzyły się cztery drużyny: AP Top 54, Włodawianka, Ruch II Brześć oraz Lutnia Piszczac.

– W 1972 roku Krzysztof Dawidziuk, wieloletni prezes klubu zawsze dbał o to, aby ta piłka w gminie Piszczac istniała i była na odpowiednim poziomie. Dzięki uporowi Krzysztofa Dawidziuka powstały m.in. dwa nasze boiska – mówi Piotr Dawidziuk, prezes GLKS „Lutnia” Piszczac.

– Takiego memoriału o tak długiej historii nie ma w naszym okręgu. Tutaj spotykamy się już po raz trzydziesty piąty, wspominając świętej pamięci Mariana Kaprysia i po raz szósty zmarłego kilka lat temu wieloletniego prezesa Krzysztofa Dawidziuka. Pana Kapysia znałem z tej strony, że był tu bardzo poważaną osobą, pomagał ludziom i był pasjonatem piłki nożnej i założycielem Klubu Lutnia Piszczac – mówi Witold Wójtowicz, prezes Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. 

materiał: sport / gmina Piszczac
zdjęcia: Małgorzata Mieńko

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Rzeczyca: Krzna gra nadal w Pucharze Polski!

W niedzielę, 4 sierpnia w Piszczacu spotkały się dwie piłkarskie drużyny w rozgrywkach Pucharu Polski. Lutnia Piszczac podejmowała Krznę Rzeczyca. Górą goście! Wynik meczy 5 do 3 dla Krzny. Już 11 sierpnia Krzna Rzeczyca pojedzie do Jabłonia powalczyć o wygraną z tamtejszą Olimpią. Piłkarze Lutni pojadą natomiast do Terespola, zmierzą się z Granicą Terespol!

Czytaj więcej »

Reklama