Reklama

Kryminałki: Kolizje z udziałem jednośladów

Wczoraj na terenie Białej Podlaskiej doszło do dwóch zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu. W obydwu przypadkach do szpitala trafili kierowcy jednośladów. Letnia aura sprawia, że na drogach to właśnie oni stanowią liczną grupę użytkowników. Na szczęście ich obrażenia nie okazały się groźne, a zdarzenia zakwalifikowane zostały jako kolizje. Apelujemy o rozwagę na drodze oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło po godz. 13:30 na skrzyżowaniu ul. Długiej z Podleśną. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, 27-letni mieszkaniec gm. Zalesie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu skuterem marki Zapp, doprowadzając do zderzenia. Jednośladem kierował 68-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W wyniku zdarzenia mężczyzna przewieziony został do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem jednośladu doszło po godz. 17:00 na skrzyżowaniu ul. Witoroskiej z Zieloną. Tu kierujący motocyklem marki Yamaha, 41-letni mieszkaniec Wrocławia, w wyniku nieprawidłowego manewru wyprzedzania zderzył się z samochodem m-ki Audi, wykonującym manewr skrętu w lewo. Audi kierował 69-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W wyniku zdarzenia do szpitala przewieziony został kierowca jednośladu. Wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Na szczęście obrażenia mężczyzn nie okazały się groźne, a obydwa zdarzenia zakwalifikowane zostały jako kolizje.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to grupa szczególnie narażona na skutki zdarzeń z ich udziałem. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama