Reklama

Kryminałki: Kolizje z udziałem jednośladów

Wczoraj na terenie Białej Podlaskiej doszło do dwóch zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu. W obydwu przypadkach do szpitala trafili kierowcy jednośladów. Letnia aura sprawia, że na drogach to właśnie oni stanowią liczną grupę użytkowników. Na szczęście ich obrażenia nie okazały się groźne, a zdarzenia zakwalifikowane zostały jako kolizje. Apelujemy o rozwagę na drodze oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło po godz. 13:30 na skrzyżowaniu ul. Długiej z Podleśną. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, 27-letni mieszkaniec gm. Zalesie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu skuterem marki Zapp, doprowadzając do zderzenia. Jednośladem kierował 68-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W wyniku zdarzenia mężczyzna przewieziony został do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem jednośladu doszło po godz. 17:00 na skrzyżowaniu ul. Witoroskiej z Zieloną. Tu kierujący motocyklem marki Yamaha, 41-letni mieszkaniec Wrocławia, w wyniku nieprawidłowego manewru wyprzedzania zderzył się z samochodem m-ki Audi, wykonującym manewr skrętu w lewo. Audi kierował 69-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W wyniku zdarzenia do szpitala przewieziony został kierowca jednośladu. Wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Na szczęście obrażenia mężczyzn nie okazały się groźne, a obydwa zdarzenia zakwalifikowane zostały jako kolizje.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to grupa szczególnie narażona na skutki zdarzeń z ich udziałem. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Finał Licealiady w drużynowym tenisie stołowym

Finału Miasta Biała Podlaska w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców – Licealiada, przeprowadzonego w dniu 27.01.2020r. godz.10.00 hala Szkoły ZDZ w Białej Podlaskiej. Zawody finansowane ze środków Gminy Miejskiej w Białej Podlaskiej. W czasie rozgrywek realizowano program profilaktyczny BSZS p.n. „Sport jest moim nałogiem”. System gier: pucharowym radziecki do dwóch wygranych setów.

Czytaj więcej »

Województwo: Trwa walka z nielegalnymi środkami ochrony roślin

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej w 2019 r. zatrzymali ponad 300 kg i 225 litrów nielegalnych środków ochrony roślin.Przemyt pestycydów jest poważnym problemem w krajach Unii Europejskiej, w tym także w Polsce. Nielegalne środki ochrony roślin cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rolników, głównie z uwagi na ich niską cenę oraz stosunkowo łatwą dostępność.

Czytaj więcej »

Siedlce: Likwidacja nielegalnej fabryki tytoniu

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się nielegalną produkcją krajanki tytoniowej. Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia.

Czytaj więcej »

Reklama