Reklama

Kryminałki: Zaatakował swojego znajomego, gdyż ten miał w portfelu gotówkę

Bialscy policjanci ustalili sprawcę rozboju do jakiego doszło w połowie czerwca br. na terenie miasta. O dokonanie tego czynu podejrzany jest 26-letni mieszkaniec Piszczaca. Mężczyzna początkowo spożywał alkohol z pokrzywdzonym, jednak gdy zauważył w jego portfelu gotówkę postanowił to wykorzystać. Policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie awanturnika. W piątek wobec 26-latka zastosowany został najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Do zdarzenia doszło w połowie czerwca br. na terenie Białej Podlaskiej. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że uderzony został przez nieznanego mu mężczyznę tracąc przytomność. Gdy ją odzyskał zorientował się, że nie ma portfela z pieniędzmi i dokumentami oraz okularów. Łączną wartość strat oszacował na kwotę niemal 1200 złotych. Mężczyzna doznał również obrażeń ciała.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy, którzy zajęli się sprawą szybko zauważyli niezgodności w relacji pokrzywdzonego. Funkcjonariusze ustalili, że udział w tym zdarzeniu może mieć mężczyzna, który tego dnia spożywał z pokrzywdzonym alkohol. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Piszczaca.

Mężczyzna wpadł na terenie jednego z pustostanów w Białej Podlaskiej. 26-latek naruszył nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy. W chwili tego zdarzenia był pijany. Badanie wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci potwierdzili, że 26-latek podejrzany jest o dokonanie rozboju na swoim znajomym. Mężczyzna początkowo spożywał z nim alkohol, natomiast gdy zobaczył gotówkę w jego portfelu postanowił to wykorzystać. Funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie awanturnika. Podejrzewany jest również o dokonanie rozboju na nieustalonym dotychczas mężczyźnie. Do tego zdarzenia dojść miało pod koniec lipca na terenie Białej Podlaskiej. Wówczas łupem sprawcy padła puszka piwa oraz 2 złote… 26-latek odpowie też za naruszenie nietykalność cielesnej funkcjonariusza.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony na przesłuchanie do Prokuratury. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim okresie odbywał karę za podobne przestępstwo. W piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec 26-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama