Reklama

Kryminałki: Przepompowując paliwo doprowadził do pożaru

Bialscy policjanci ustalają okoliczności pożaru do jakiego doszło w miniony weekend, w piwnicy jednego z bloków na terenie miasta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-latek przepompowując benzynę z zaparkowanego tam auta, doprowadził do pożaru. Wewnątrz znajdowało się dodatkowo kilkanaście kanistrów z paliwem, które na szczęście nie eksplodowały. W garażu policjanci ujawnili dodatkowo papierosy bez akcyzy. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. W sobotni poranek dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o pożarze do jakiego doszło w piwnicy jednego z bloków na terenie miasta. Na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło podczas przepompowywania benzyny ze znajdującego się tam samochodu. Wówczas prawdopodobnie doszło do zwarcia elektrycznej pompki, skutkującego pożarem.

Jak ustali funkcjonariusze, powstały pożar stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób, z uwagi na możliwość eksplozji paliwa znajdującego się w pomieszczeniu. W garażu znajdowało się bowiem kilkanaście kanistrów wypełnionych paliwem.

W trakcie wykonywanych na miejscu czynności policjanci ujawnili dodatkowo papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wówczas zostały sprawdzone samochody oraz pomieszczenia zajmowane przez 22-latka. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 500 paczek bezakcyzowych papierosów.

Teraz policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia. O dalszym losie 22-latka zadecyduje sąd. Odpowiadał będzie również za wykroczenie skarbowe.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama