Reklama

Biała Podlaska: Na rowerach dla upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (film) (galeria)

01 sierpnia rowerzyści z Parafialnej Grupy Rowerowej działającej przy parafii NNMP w Białej Podlaskiej oraz z Brzeskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowo-Społecznego  STRUMYK wystartowali w rajdzie rowerowym z Białej Podlaskiej do Warszawy, aby upamiętnić w ten sposób 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Rajd objął Honorowym Patronatem prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk. 

Przed wyruszeniem rowerzyści złożyli kwiaty przed Ścianą Straceń na placu Wolności. Po drodze zatrzymali się również przy pomniku 34. Pułku Piechoty na ul. Warszawskiej, gdzie również złożyli kwiaty. Pierwszego dnia ich celem były Siedlce. Tam spędzili noc. 02 sierpnia rowerzyści wyruszyli w dalszą trasę do Warszawy. 03 sierpnia pod siedzibą Muzeum Powstania Warszawskiego bialczanie spotkają się z rowerzystami z całego świata i wspólnie z nimi przejadą ulicami miasta, aby w ten sposób oddać hołd bohaterom powstania.

– Rajd ten po raz trzynasty organizuje Muzeum Powstania Warszawskiego. My uczestniczymy w nim po raz pierwszy. Inicjatorem tego rajdu jest Michał Kuźmiuk, który ma swoją grupę rowerową z którą współpracujemy. Zrobiliśmy rozeznanie i zwróciliśmy się do pana prezydenta, który zgodził się na patronat – tłumaczy Zdzisław Tkaczuk, prezes Koła Rowerowego Parafii NNMP w Białej Podlaskiej.

-Ja sam jako miłośnik turystyki i aktywności rowerowej nie mogłem nie zaangażować się w ramach naszej miejskiej instytucji w pomoc temu przedsięwzięciu a jest ono bardzo szlachetne, bo to 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. To piękny przykład organizacji przez Muzeum Powstania Warszawskiego imprezy o charakterze turystycznym, ale i historycznym oraz patriotycznym, która zjednoczy w Warszawie dla uczczenia tej rocznicy tysiące rowerzystów z całego świata – mówi prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

materiał: Biała Podlaska miasto / sport
zdjęcia: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama