Reklama

Letnia Akademia Równości na Placu Wolności (zaproszenie)

W dniu 8 sierpnia, w godzinach 13:30 - 18:30 zaplanowane zostało na Placu Wolności spotkanie "Letniej Akademii Równości" - projekt Grupy Stonewall i marki Sprite. Celem heapeningu będzie szerzenie wiedzy na temat dyskryminacji, hejtu w życiu publicznym. Zapraszamy do udziału!

Letnia Akademia Równości: Problemy społeczności LGBT+ w kampanii Stonewall
W najbliższy poniedziałek (4 sierpnia) rusza Letnia Akademia Równości. Do Białej Podlaskiej dotrą 8 sierpnia. Pięcioro aktywistów wyruszy w tygodniową podróż po Polsce, aby dzielić się wiedzą o problemach i postulatach społeczności LGBT+. Ich celem jest dotarcie do miast, w których nie odbywają się marsze równości. Akcja jest wynikiem współpracy poznańskiego stowarzyszenia Grupa Stonewall oraz marki Sprite.

W ciągu siedmiu dni organizatorzy planują odwiedzić Ostrów Wielkopolski, Świdnicę, Sandomierz, Białą Podlaską, Mrągowo, Grudziądz i Kołobrzeg. Jak zapowiadają, ich głównym celem jest rozmowa z mieszkańcami i obalenie szkodliwych mitów na temat osób LGBT+.

Skala pomówień i dezinformacji na temat społeczności LGBT+ jest ogromna. Chcemy z tym walczyć w sposób, który uważamy za najbardziej efektywny – poprzez bezpośredni kontakt z osobami, które na co dzień nie mają okazji porozmawiać z wyoutowanym gejem czy lesbijką. Badania potwierdzają, że im więcej znamy osób LGBT+, tym nasz poziom akceptacji wobec nich wzrasta” – mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

WIĘCEJ O INICJATYWIE PRZECZYTASZ TUTAJ <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Są 2 komentarze do tego artykułu.

  1. akademia równości? przecież te środowiska domagają się nie tylko tolerancji, ale przywilejów i zaakceptowania ich ideologii … poza tym świat jest różnorodny

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama