Reklama

Lato pełne atrakcji z Klubem Kultury w Perkowicach (galeria)

Wakacje w Perkowicach zaczęły się w przytupem. W dniu 29 czerwca odbył się „Piknik Świętojański” dla mieszkańców Perkowic i okolicznych miejscowości.  W ramach pikniku zagrała Kapela Podwórkowa  Caravana,  gry i zabawy dla dzieci i dorosłych poprowadziła instruktorka GOK Katarzyna Mikiciuk a  ognisko z kiełbaskami i poczęstunek dla wszystkich przygotowało Stowarzyszenie Smaki Perkowic. Dużą popularnością cieszyło się tradycyjnie malowanie buziek.

W kolejnych dniach wakacji czas szybko mijał szczególnie na zajęciach ruchowych na powietrzu. A sprzyjała temu piękna, słoneczna pogoda.  Pod okiem instruktora Jakuba Gdeli dzieci sprawdziły swoje umiejętności wokalne, oraz wiedzę muzyczną.  Jak przystało na Klub Kultury w Perkowicach obowiązkowo odbyły się zajęcia kulinarne. Dzieci upiekły smaczne „kocie oczka” oraz ciastka z cukrem,  które są wpisane na listę produktu tradycyjnego. Dzieci mogły spróbować swoich sił w zajęciach plastycznych oraz w filcowaniu. Przy pomocy instruktor Agnieszki Borodijuk powstały piękne  filcowane obrazy. Każdy uczestnik mógł zabrać oprawiony w ramki obrazek do domu. Jednak strzałem w dziesiątkę okazały się wyjazdy obu grup do stajni „Rudka” w Czosnówce. Dzieci zapoznały się z istotą pracy przy koniach, jak należy się przy nich zachowywać, jak o nie dbać. Każdy uczestnik jeździł też konno pod opieką instruktorów ze stajni. W wyznaczonym miejscu czekało na dzieci ognisko z kiełbaskami. Wszyscy uczestnicy wycieczki z uśmiechem wrócili do domów.

materiał: gmina Biała Podlaska
tekst / zdjęcia: GOK w Białej Podlaskiej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Wyświetlacze i infokioski, nagłośnienie i monitoring na każdej stacji PKP w regionie

Wyświetlacze oraz infokioski z informacją o rozkładzie jazdy na peronach i w przejściach, nowe nagłośnie i monitoring. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 181 mln zł wyposażą 133 stacje i przystanki w pełną informację pasażerską w województwach dolnośląskim, łódzkim, wielkopolskim, lubuskim, mazowieckim i lubelskim. Inwestycja na linii E 20 Rzepin – Poznań – Konin – Warszawa – Terespol oraz E 30 Zgorzelec – Wrocław znacznie ułatwi codzienne i okazjonalne podróże koleją. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ.

Czytaj więcej »

Perkowice: Wieczornica patriotyczna (galeria)

W hołdzie dla Niepodległej Święto niepodległości to wyjątkowa karta w narodowym kalendarzu. Napawa rodaków radością i wdzięcznością wobec przodków, którzy nie szczędzili wyjątkowych starań, ani daniny krwi w walce o wymarzoną wolność. Ojczyna kojarzy się dziś z łańcuchem złożonym z ogniw wielu pokoleń. W podniosły sposób próbujemy oddać im cześć przez podtrzymywanie patriotycznych tradycji.

Czytaj więcej »

Reklama