Reklama

Biała Podlaska: Policjanci dbali o bezpieczeństwo pielgrzymów

Bialscy policjanci zabezpieczali trasę przejścia Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej, która wczoraj rano wyruszyła w drogę do Częstochowy. Funkcjonariusze prewencji oraz ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem pielgrzymujących oraz dbają o płynność ruchu na drogach. Dzisiaj pielgrzymka opuści teren bialski. Przy tej okazji apelujemy do kierowców, aby podczas spotkania pielgrzymek na drodze zachowali szczególną ostrożność.

Sierpień to czas nie tylko wakacyjnego odpoczynku, ale również okres pielgrzymek. Wiele osób wyrusza w daleką drogę do sanktuariów ze swymi intencjami. Nad ich bezpieczeństwem czuwają też policjanci. Wczoraj na Jasną Górę wyruszyła również Piesza Pielgrzymka Podlaska. Pątnicy wyruszyli z Parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej w trzech grupach. Nad ich bezpieczeństwem czuwali m.in. policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Policjanci przygotowali się szczegółowo do zabezpieczenia trasy, po której szli pielgrzymi.

Pomagali w bezpiecznym przejściu przez skrzyżowania i newralgiczne miejsca na terenie miasta będące na trasie przemarszu. Dbali również o płynność ruchu na drogach. Stróże prawa dbali o to, aby wszyscy mogli czuć się bezpiecznie i żeby nie doszło do zdarzeń w ruchu drogowym. Dzisiaj pątnicy opuszczą teren powiatu bialskiego wyruszając w dalszą drogę.

Policjanci zwracają się z apelem do kierujących, aby podczas spotkania pielgrzymek na drodze zachowali szczególną ostrożność oraz przestrzegali sygnałów i poleceń podawanych przez służby porządkowe organizatorów.

Jednocześnie dziękujemy kierującym, za cierpliwość i wyrozumiałość oraz zachowanie ostrożności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Policjanci przekazali upominki pacjentom bialskiego szpitala

Policjanci komisariatu w Terespolu wspólnie z uczniami SP nr 1 włączyli się w XX akcję „Polacy-Rodakom”. Odzew ze strony uczestników był tak duży, że część przekazanych darów, która nie mogła zostać przesłana za granicę, trafiła do małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze chcieli, by dzieci przebywające w szpitalu choć przez chwilę zapomniały o codziennych zmaganiach z chorobą, a na ich buziach pojawił się uśmiech.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Sześciu nietrzeźwych kierowców

Biała Podlaska: Kradzież portfela w sklepie. // Terespol: Oszustwo internetowe podczas zakupu routera. // Cicibór Mały: Zniszczenie i uszkodzenie Renault. // Zakalinki: Nietrzeźwa 47 letnia kobieta prowadziła auto. // Biała Podlaska: 34 letni kierowca motoroweru na podwójnym gazie. // Biała Podlaska: Mieszkanka Janowa Podlaskiego oszukana przez montażystę mebli. // Terespol: Mieszkanka miasta oszukana podczas zakupu mebli w internecie. // Zahajki: 32 letni nietrzeźwy kierowca. // Janów Podlaski: 48 letni nietrzeźwy kierowca. // Sławacinek Nowy: Włamanie do stojaka na butle, kradzież dwóch butli z gazem. // Łobaczew Mały: Włamanie do budynku gospodarczego, kradzież wędek. // Dobryń Mały: Kradzież sprzętu budowlanego i narzędzi. // Biała Podlaska: 45 letnia nietrzeźwa kobieta za kółkiem. // Bereza: 56 letni nietrzeźwy kierowca skutera.

Czytaj więcej »

Reklama