Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Policjanci dbali o bezpieczeństwo pielgrzymów

Bialscy policjanci zabezpieczali trasę przejścia Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej, która wczoraj rano wyruszyła w drogę do Częstochowy. Funkcjonariusze prewencji oraz ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem pielgrzymujących oraz dbają o płynność ruchu na drogach. Dzisiaj pielgrzymka opuści teren bialski. Przy tej okazji apelujemy do kierowców, aby podczas spotkania pielgrzymek na drodze zachowali szczególną ostrożność.

Posłuchaj ważnego spotu:

Sierpień to czas nie tylko wakacyjnego odpoczynku, ale również okres pielgrzymek. Wiele osób wyrusza w daleką drogę do sanktuariów ze swymi intencjami. Nad ich bezpieczeństwem czuwają też policjanci. Wczoraj na Jasną Górę wyruszyła również Piesza Pielgrzymka Podlaska. Pątnicy wyruszyli z Parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej w trzech grupach. Nad ich bezpieczeństwem czuwali m.in. policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Policjanci przygotowali się szczegółowo do zabezpieczenia trasy, po której szli pielgrzymi.

Pomagali w bezpiecznym przejściu przez skrzyżowania i newralgiczne miejsca na terenie miasta będące na trasie przemarszu. Dbali również o płynność ruchu na drogach. Stróże prawa dbali o to, aby wszyscy mogli czuć się bezpiecznie i żeby nie doszło do zdarzeń w ruchu drogowym. Dzisiaj pątnicy opuszczą teren powiatu bialskiego wyruszając w dalszą drogę.

Policjanci zwracają się z apelem do kierujących, aby podczas spotkania pielgrzymek na drodze zachowali szczególną ostrożność oraz przestrzegali sygnałów i poleceń podawanych przez służby porządkowe organizatorów.

Jednocześnie dziękujemy kierującym, za cierpliwość i wyrozumiałość oraz zachowanie ostrożności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama