Reklama

Biała Podlaska: Pielgrzymi wyruszyli do Częstochowy (film) (galeria)

1 sierpnia, pielgrzymi z Białej Podlaskiej wyruszyli w dwutygodniowy marsz na Jasną Górę. Na początku drogi towarzyszył im prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk  oraz Biskup Kazimierz Gurda. Choć zwartą grupą, którą łączy przede wszystkim silna wiara, to każdy z pielgrzymów pokonuje trudy pielgrzymowania we własnych indywidualnych intencjach. To one, jak mówią pielgrzymi, stanowią jeden z najważniejszych elementów każdej pielgrzymki.

– To trzydziesta dziewiąta Podlaska Pielgrzymka na Jasną Górę. Miałem zaszczyt towarzyszyć jego ekscelencji ks. biskupowi Kazimierzowi Gurdzie, który jako dobry pasterz ze swoimi parafianami własnej diecezji , także z Białej Podlaskiej wyruszył na ten pątniczy szlak. To miła, budująca religijna uroczystość, cieszę się, że reprezentując władze miasta mogłem być nawet na tym krótkim odcinku z jego mieszkańcami – mówi prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

– Wyruszam, ale niestety tylko jeden lub dwa dni, ponieważ obowiązki zawodowe i prywatne niestety mi nie pozwalają. Chcę się jednak pochwalić, byłam do tej pory trzynaście razy na pielgrzymce, co prawda ostatni raz na dwudziestej piątej, ale obiecuję sobie, że na czterdziestą, jubileuszową wybiorę się na całą – mówi Joannna Kozłowiec, uczestniczka pielgrzymki.

materiał: Biała Podlaska miasto
film / zdjęcia: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama