Reklama

Płytki do łazienki – krótki poradnik zakupowy

Wymieniając wyposażenie łazienki na nowe, możemy natknąć się na nieprzewidziane sytuacje i koszty. Niektóre z nich są dość łatwe do uniknięcia. Jedynym warunkiem potrzebnym do tego, by nie wystąpiły, jest znajomość kilku prostych zasad dotyczących remontu. Jego bardzo ważnym elementem jest wymiana płytek do łazienki na nowe, zgodne z aktualnymi trendami. Poniżej radzimy, na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Jakie cechy powinny posiadać dobre płytki do łazienki?

Przed zakupem płytek sprawdźmy dokładnie ich jakość. Zacznijmy od odczytania z opakowania informacji na temat klasy produktu. Przedsiębiorstwa stosują dla ich oznaczenia różne systemy, musimy więc zweryfikować znaczenie kodu u źródła. Samodzielnie możemy zauważyć niektóre niedoskonałości czy przebarwienia – jeśli je akceptujemy, nic nie stoi na przeszkodzie, by dokonać zakupu. Niestety, w kwestii fizycznej wytrzymałości musimy zawierzyć producentowi. Trudno przecież wyobrazić sobie wykonywanie w sklepie odpowiednich testów. Płytki do łazienki warto przymierzyć, to znaczy przynieść je do pomieszczenia, w którym zostaną ułożone i sprawdzić, jak na ich wygląd wpłynie panujące w nim oświetlenie.

Jaką ilość płytek do łazienki zamówić?

Bardzo ważne jest, aby kupić więcej niż potrzebujemy. Zapas może nam się przydać, gdy w trakcie remontu coś pójdzie nie tak i część płytek zostanie rozbita. Może również zdarzyć się tak, że dostaniemy produkt wybrakowany. Jeśli nie zdecydujemy się go zareklamować, będziemy zmuszeni do wyrzucenia kilku pudełek materiału. Do zniszczeń może dojść również w trakcie transportu. Lepiej ubezpieczyć się na taką okoliczność. Trudno jednoznacznie wskazać, jak duża powinna być rezerwa. Na pewno nie warto dla niej części mieszkania czy garażu zagracać płytkami do łazienki, które potem nigdy nie zostaną wykorzystane. Do zamówienia najlepiej doliczyć około 5-7% całości.

Wygląd płytek do łazienki

Estetyka oczywiście ma przeważające znaczenie przy wyborze płytek do łazienki. Ponieważ to pomieszczenie jest tak bardzo specyficzne i stanowi zupełnie odrębną od innych przestrzeń, możemy zaprojektować je bez oglądania się na wystrój reszty mieszkania. Za pomocą płytek łazienkowych stworzymy dowolną atmosferę. Jeśli na przykład lubimy klasykę lub rustykalne klimaty, możemy kupić płytki drewnopodobne. Dziś króluje jednak minimalizm, subtelna kolorystyka i zachowawcze wzornictwo. Pamiętajmy, że do płytek do łazienki muszą pasować meble i elementy armatury. Życzymy udanych zakupów!

materiał: materiał partnera wydawniczego
opracowanie: Leszek Niedaleki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Problem zalewania ulicy Polnej rozwiązany (galeria)

Sprawa którą dziś opisujemy dotyczyła skrzyżowania alei Jana Pawła II z ulicą Polną po stronie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej. Mieszkańcy tej ulicy już od dawna borykali się z nadmiarem wód opadowych które zbierały się na całym odcinku alei Jana Pawła II, a spływały w ulicę Polną. Poprzednie władze nie podejmowały tematu zasłaniając się brakiem pieniędzy. Tymczasem problem udało się rozwiązań niewielkimi kosztami i w ciągu kilku tygodni.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: W trosce o dobre imię miejskiej spółki

Zakład Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej przesłał na adres naszej Redakcji publiczne odpowiedzi w sprawie działań podejmowanych w temacie wynajmowanych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego lokali w zasobach miejskich. Z pytaniami w tej sprawie zwrócił się do ZGL jeden z lokalnych tygodników. Nie czekał jednak na odpowiedzi jakie w trybie dostępu do informacji publicznej powinny dotrzeć z ZGL w terminie 14 dni publiując jednocześnie wybiórcze, przez siebie przygotowane informacje. Mając na uwadze dobry wizerunek Zakładu Gospodarki Lokalowej, prezez Wojciech Chilewicz podjął decyzje o publikacji niżej podanego materiału zawierającego zadane przez tygodnik pytania i odpowiedzi jakie przygotował ZGL na stronach internetowych ZGL oraz w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej »

Reklama