Reklama

Romanów: Noc Świętojańska u Kraszewskiego (film) (galeria)

30 czerwca starosta bialski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie oraz dyrektor i pracownicy Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie zaprosili na  „Noc świętojańską u Kraszewskiego”. 

W programie wydarzenia znalazło się wiele ciekawych atrakcji nawiązujących do tematu wydarzenia. Wśród nich m.in.  występy zespołów, rodzinna gra terenowa “Poszukiwanie kwiatu paproci”, widowisko obrzędowe w wykonaniu Zespołu Obrzędowego Rumenok z Hołowna, pokaz kuchni słowiańskiej oraz zabawa przy ognisku w towarzystwie Kapeli ze Sławatycz.

– Cieszymy się, że impreza z roku na rok nabiera rumieńców i przybywa coraz liczniejsze grono gości na to wydarzenie – mówi Krzysztof Bruczuk, dyrektor Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie.

materiał: gmina Sosnówka / kultura
zdjęcia: Małgorzata Mieńko

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Sosnówka: Zabezpieczają pieniądze na remont leśniczówki Kraszewskich

Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej po zapoznaniu się z wnioskiem dyrektora Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, wyraził zgodę na pozostawienie zabezpieczonych w budżecie powiatu i wieloletniej prognozie finansowej, środków finansowych przeznaczonych na realizację projektu pn: „Rozbudowa i przebudowa budynku mieszkalnego byłej leśniczówki z przeznaczeniem na potrzeby Muzeum – Oficyna Kraszewskich”.

Czytaj więcej »

Sosnówka: Muzeum Kraszewskiego – perła w koronie Powiatu Bialskiego (galeria)

– Perła w koronie Powiatu Bialskiego nabiera blasku. Działania podejmowane przez dyrekcję jak i Powiat Bialski przynoszą efekty. – mówił starosta Mariusz Filipiuk wczoraj, w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, gm. Sosnówka. Wczoraj właśnie, 8 listopada, oficjalnie zakończono i podsumowano wart około 830 tys złotych projekt renowacji Dworu Kraszewskich. A to nie koniec niespodzianek!

Czytaj więcej »

Sosnówka: Skażeni Polskością w Romanowie (galeria)

Dziś, 8 września w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie miało miejsce wydarzenie pod nazwą Skażeni Polskością w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. W programie znalazł się wykład, otwarcie wystawy, spektakl teatru obrzędowego i chwila z muzyką ludową. Niebawem film z wydarzenia na naszym kanale!!

Czytaj więcej »

Reklama