Reklama

Kryminałki: Kradł alkohol, który mu smakuje

Bialscy policjanci, ustalili sprawcę kradzieży markowych alkoholi z marketów na terenie miasta. Podejrzanym okazał się 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 1,5 tysiąca złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Pod koniec czerwca br. policjanci powiadomieni zostali, że na terenie jednego z bialskich marketów przebywa osoba, która prawdopodobnie dokonała kradzieży w innych sklepach. Kiedy policjanci dotarli na miejsce ustalili, że mężczyzna zorientował się, że jest obserwowany i wyszedł ze sklepu. Mundurowi potwierdzili również, że mężczyzna odpowiadający temu samemu rysopisowi dokonał kradzieży w dwóch sklepach na terenie miasta. W każdym przypadku łupem sprawcy padły butelki z markowym alkoholem. Wartość strat oszacowana została wówczas na kwotę niemal 900 zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Dzięki podjętym czynnościom funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny mogącego mieć związek ze sprawą. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W trakcie prowadzonych czynności policjanci potwierdzili, że na początku lipca br. mężczyzna ponownie odwiedził jeden ze sklepów. Tym razem również zainteresował go ten sam asortyment. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 1,5 tys. zł.

Wczoraj amator cudzego mienia usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. W rozmowie z policjantami przyznał, że wybierał alkohol, który mu smakuje… Mężczyzna zarzuty usłyszał w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo.

Teraz o dalszym losie 26-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst : Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama