Reklama

Koszoły: Upamiętnili ofiary terroru niemieckiego z lat 1939-1944 (galeria)

W minioną niedzielę 28 lipca w siedzibie Stowarzyszenia „Tłoka”  w Koszołach odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary terroru niemieckiego z lat 1939-1944.  

Program uroczystości podzielony był na dwa punkty. W pierwszym odbyła się konferencja dotycząca aktów terroru na Polakach niosących pomoc ludziom innych narodowości w latach 1939-1944 w Koszołach i na Podlasiu. W drugim uczestnicy spotkania złożyli kwiaty  przy pomniku upamiętniającym miejsce męczeństwa rodziny Remeszów z Koszoł. 28 lipca 1942 r. Niemcy zamordowali 7 członków tej rodziny. Była to największa zbrodnia we wsi w okresie niemieckiej okupacji.

Dodatkowym akcentem podczas tego wydarzenia było uroczyste otwarcie biblioteki w siedzibie stowarzyszenia. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wójt gminy Łomazy Jerzy Czyżewski oraz prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego “Tłoka” Cezary Nowogrodzki.

Uroczystości wpisały się w obchody 470-lecia powstania wsi Koszoły oraz 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.


materiał: gmina Łomazy
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Łomazy: Wspólne kolędowanie w Koszołach (film) (galeria)

Wspólne kolędowanie nigdzie nie wygląda tak dobrze jak na południowym Podlasiu. Dowód? Dziś, w świetlicy wiejskiej w Koszołach (gm. Łomazy) można było znaleźć ten dowód. Około dziesięciu zespołów, prawie setka osób, niesamowita atmosfera i przepięknie śpiewane kolędy i piosenki świąteczne.

Czytaj więcej »

Reklama