Ogłoszenie

Reklama

Bialscy policjanci na festynach promują zasady bezpieczeństwa

Wakacje w pełni. Bialscy policjanci wykorzystują ten czas by przypominać najmłodszych i nieco starszym mieszkańcom powiatu o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wczoraj funkcjonariusze wystawili swoje stoisko podczas festynów w miejscowościach Wólka Plebańska oraz Wólka Kościeniewicka. Mundurowi przygotowali tam dla uczestników szereg atrakcji, w tym pokaz sprzętu, konkursy dla najmłodszych uczestników czy wizyta policyjnej maskotki.

Minął już pierwszy miesiąc wakacji. Bialscy policjanci wykorzystują ten czas na przybliżenie mieszkańcom powiatu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wczoraj okazją ku temu były festyny odbywające się na terenie powiatu. W miejscowości Wólka Kościeniewicka funkcjonariusze uczestniczyli w festynie rodzinnym. Na stoisku przygotowanym przez mundurowych uczestnicy festynu mogli obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez mundurowych w codziennej służbie. Znalazły się również jednostki broni, które wzbudziły nie lada emocje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się motocykle wykorzystywane w codziennej służbie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego oraz walizka technika kryminalistyki.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez mundurowych był konkurs plastyczny o tematyce „Bezpieczne Wakacje” oraz konkurs wiedzy. Najmłodsi wykazali się tu zarówno umiejętnościami plastycznymi jak też wiedzą prewencyjną. Zwycięzcy mogli uścisnąć też łapkę „Aspiranta Dino” maskotki, która również umilała czas maluchom.

Również w miejscowości Wólka Plebańska policjanci przygotowali stoisko podczas „VI Biesiady Rodzinnej z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do NATO”. Również podczas tego spotkania funkcjonariusze przygotowali sprzęt wykorzystywany w służbie. Dzieci chętnie przymierzały policyjne „gadżety”. Chciały też usiąść za kierownicą radiowozu i poczuć się jak prawdziwi stróże prawa.

W związku z trwającymi już wakacjami podczas wczorajszych spotkań nie zabrakło także informacji dotyczących bezpiecznych zachowań, w tym bezpieczeństwa nad wodą. Uczestnicy imprez otrzymali ulotki informacyjne przypominające o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przybliżyli również założenia trwającego konkursu filmowego na przygotowanie spotu promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przewodnik”. Wszystko to w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama