Reklama

Biała Podlaska: Przedszkolaki nie poznają swojego przedszkola (galeria)

Już widać, przynajmniej od strony północnej, jak wyglądać będzie nowa elewacja Przedszkola Samorządowego nr 11 przy ul. Sidorskiej 20 w Białej Podlaskiej. To najważniejszy remont jaki przechodzi obecnie budynek od chwili swojego powstania i oddania do użytku w roku 1979. Nowa elewacja na ułożone docieplenie, remont podmurówki i piwnic wartości ok. 235 tys zł wykonuje bialska firma JB Multimedia Jerzego Bieleckiego.

Północna strona jest już gotowa. Lada dzień nowa elewacja pojawi się od zachodu. Od południa nasze przedszkole jest już ocieplane i tam elewacja pojawi się nieco później a czeka jeszcze na rusztowania i prace ekip budowlanych cześć wschodnia. Cieszą nowe kolory i fakt, że i nasze przedszkole stanie się obiektem przyjaznym termicznie i energooszczędnym. – wypowiada się o prowadzonych pracach społeczna zastępczyni dyrektora placówki, Elżbieta Lemieszek.

Bialskie „jedenastka” zapewnia opiekę ok. 125 dzieciom w pięciu grupach. W wakacje też organizują zajęcia. Część dzieci codziennie obserwuje wykonywane prace i zadaje ogrom ciekawych pytań. Kibicują! Większość jest oczywiście na wakacjach, czy wykrzykną wielkie „wooow!!” w momencie gdy we wrześniu wrócą do swoich pań do przedszkola? Wszystko na to wskazuje!

Marzeniem do spełnienia na ten rok będzie jeszcze remont tarasu przedszkola. Rzeczywiście, pozostawienie go w obecnym stanie na tle odremontowanego budynku przedszkola byłoby mało estetyczne i wygodne. Urząd Miasta będzie musiał pochylić się nad znalezieniem dodatkowo ok 60 – 70 tys zł na remont tarasu. Rozmowy pomiędzy dyrekcja przedszkola, Prezydentami Michałem Litwiniukiem i Maciejem Buczyńskim oraz Radą Miasta trwają. Być może jeszcze w tym roku uda się wygospodarować brakującą kwotę i załatwić sprawę kompleksowo.


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama