Reklama

Kryminałki: Myśląc że rozmawia z policjantem stracił 70.000 złotych

70 tys. zł. stracił wczoraj 65-letni mieszkaniec Terespola. Mężczyzna odebrał telefon od osoby podającej się za policjanta. W trakcie rozmowy oszust podający się za funkcjonariusza przekonał go, by pieniądze przelał na nowo utworzone bezpieczne konto. Kiedy mężczyzna zrozumiał, że padł ofiarą oszustów całą sprawę zgłosił organom ścigania. Teraz oszustów szukają policjanci.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem na terenie Terespola. Z informacji przekazanych dyżurnemu wynikało, że 65-letni mieszkaniec miasta, padł ofiarą oszustów. Mężczyzna odebrał telefon od nieznajomego, który przedstawił się jako policjant komendy w Białej Podlaskiej.

W trakcie wielogodzinnej rozmowy oszust poinformował zgłaszającego, że prowadzone jest śledztwo, w kierunku namierzenia hakerów, którzy obserwują pokrzywdzonego i chcą z jego konta pobrać pieniądze. Gdy pokrzywdzony wahał się by wykonywać polecenia telefonicznego rozmówcy, ten „zagroził” mu zablokowaniem wszystkich środków na wiele miesięcy, tj. do czasu zakończenia śledztwa.

W trakcie rozmowy sprawca przekonał pokrzywdzonego by ten gotówkę przelał na nowo utworzone bezpieczne konto. Pokrzywdzony przelał 70 tys. złotych. Kiedy mężczyzna zrozumiał, ze padł ofiarą oszustów całą sprawę zgłosił organom ścigania. Teraz oszustów szukają policjanci.

Przypominamy! Policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie informacji o miejscu gromadzenia pieniędzy, ilości kont czy wysokość zgromadzonych środków. Nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie ani też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Jest 0 komentarzy do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Próba oszustwa na podstawie maila z nakazem zapłaty! Uważajmy!

Kostomłoty: Włamania do garaży. Kradzież benzyny, akumulatora, lewarka i klucza do kół. // Biała Podlaska: Wykorzystane dane firmy a na ich podstawie zawarte dwie umowy telekomunikacyjne. // Biała Podlaska: Próba oszustwa za pomocą internetu. Poszkodowany otrzymał maila wzywającego do uregulowania należności a następnie nastąpiła próba dokonania płatności przy użyciu numeru karty bankowej. // Biała Podlaska: Mieszkanka miasta oszukana przez nieuczciwego sprzedawcę poprzez internet. Zapłaciła za fotelik samochodowy który do dziś nie dotarł do kupującej. // Ogrodniki: 69 letni kierowca z 2,5 promilem alkoholu w organizmie.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Lipny apartament w Zakopanem. Pieniądze przepadły

Rzeczyca: Kradzież telefonu komórkowego wraz z pieniędzmi znajdującymi się w etui. // Małaszewicze Małe: Oszustwo polegające na pobraniu opłaty za apartament w Zakopanem. Oferujący zerwał kontakt. // Werchliś: Audi z Sarnak z podejrzanym licznikiem kilometrów. // Terespol: 55 letni rowerzysta z zakazem jazdy jednośladami. // Horbów Kolonia: 52 letni kierowca z 2,2 promilem alkoholu w organizmie. // Bordziłówka: 57 letni kierowca z 2,4 promilem alkoholu w organizmie.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Pożar w Jakówkach i próba oszustwa „na wnuczka” w Rossoszu

Połoski Nowe: Włamanie do garażu. Kradzież prostownika i pasów z napinaczami. // Wólka Dobryńska: Włamanie do naczepy samochodowej. Kradzież piły elektrycznej. // Piszczac: 39 letni kierowca z 2,5 promilami w organizmie. // Międzyrzec Podlaski: 43 letni kierowca z 1,56 promilem w organizmie. // Biała Podlaska: Włamanie do altany ogrodowej. Kradzież pompy spalinowej. // Drelów: Renault z podejrzanym licznikiem kilometrów. // Hrud: Kierowca z cofniętymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów. // Żabce: 24 letni kierowca z 2,2 promilami w organizmie. // Jakówki: Zwarcie doprowadziło do pożaru. Spłonął drewniany budynek mieszkalny z wyposażeniem. // Biała Podlaska: Pobicie mieszkańca miasta na placu Wolności. // Biała Podlaska: Włamanie na pocztowe konto internetowe. // Rossosz: Próba oszustwa metodą „na wnuczka”

Czytaj więcej »

Reklama