Ogłoszenie

Reklama

Biała Podlaska: Prace przy tunelu już wkrótce zostaną wznowione

Dziś, w dniu 26 lipca br. na stronie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego pojawiło się obwieszczenie na które czekało i czeka wielu zainteresowanych. Mowa o zielonym świetle dla kontynuacji budowy tunelu drogowego pod linią kolejową w ciągu ulicy Witoroskiej w Białej Podlaskiej. Na ten „papierek” czekał wykonawca, czekają Polskie Linie Kolejowe jako inwestor, czeka Miasto Biała Podlaska z realizacją przebudowy dojazdów i przede wszystkim czekają kierowcy. Lada dzień plac budowy powinien znowu ożyć, miejmy nadzieję, że tym razem wszystko pójdzie sprawnie.

Materiał uzyskany dzięki aplikacji wewnętrznej strony www.radiobiper.info <<==>> BiperAlarm! Dziękujemy!!

Konieczność wprowadzenia zmian w projekcie budowlanym a następnie wszelkie z tym związane procedury spowodowały już prawie trzy miesiące opóźnienia w budowie tunelu w ulicy Witoroskiej. W momencie gdy w całej Polsce potężni wykonawcy schodzą z realizacji inwestycji z powodów znacznego podrożenia prac budowlanych, podobnych perturbacji spodziewać można się i na zadaniu związanym z przebudową linii kolejowej i poszczególnych elementów całości realizowanego projektu. Jak się jednak wydaje tym razem poszło „jedynie” o przewlekłe procedury, głównie w Urzędzie Wojewódzkim.

W dniu 26 lipca br. na stronie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego pojawiło się obwieszczenie o wydaniu przez Wojewodę Lubelskiego decyzji z dnia 11 lipca 2019 r., zmieniającej decyzję Wojewody Lubelskiego nr 9/16 z dnia 14 grudnia 2016 r., o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej: „Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania linii nr 2 Warszawa-Terespol w ciągu drogi wojewódzkiej nr 812 w mieście Biała Podlaska (tunelu drogowego) w ramach projektu: Prace na linii kolejowej E 20 na odcinku Siedlce – Terespol, etap III – LCS Terespol – BUDOWA TUNELU”.

Powyższe oznacza, że Wojewoda Lubelski zatwierdził zmiany dotyczące projektu budowlanego dla tunelu w ciągu ulic: Witoroska – Lubelska, w związku z czym prace przy jego budowie będą mogły zostać wznowione w najbliższym czasie.

materiał: Damian L.
zdjęcia: Radio Biper Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama