Reklama

Kryminałki: Kolejny kłusownik zatrzymany na „gorącym uczynku”

Za połów ryb bez uprawnień odpowie 58-letni mieszkaniec gm. Hanna. Mężczyzna zatrzymany został na terenie zbiornika wodnego w miejscowości Horodyszcze, podczas wspólnych działań policjantów z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej. Mundurowi zabezpieczyli narzędzia służące do połowu oraz ponad 20 kilogramów złowionych już ryb. Zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym nielegalny połów ryb jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w miejscowości Horodyszcze. Policjanci komisariatu w Wisznicach oraz Funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej, uzyskali informacje dotyczące nielegalnego połowu ryb na zbiorniku wodnym. Podczas wspólnych działań, na gorącym uczynku zatrzymany został 58-letni mieszkaniec gm. Hanna.

Mężczyzna płynąc pontonem zbierał rozstawione sieci rybackie, w których znajdowały się już ryby. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 20 kilogramów ryb różnych gatunków oraz ponton i sieci używane przez 58-latka.

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Dzisiaj usłyszy zarzut dotyczący nielegalnego połowu ryb. Zgodnie z ustawą „o rybactwie śródlądowym” grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama