Reklama

Święto Policji w Bialskim Garnizonie (film)

12 lipca na placu przed Komendą Miejską Policji w Białej Podlaskiej odbyły się miejskie obchody Święta Policji w Garnizonie Bialskim.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc, przedstawiciele władz samorządowych na czele z prezydentem miasta Biała Podlaska Michałem Litwiniukiem, starostą bialskim Mariuszem Filipiukiem, przedstawicielami władz wojewódzkich, samorządowych, służb mundurowych i instytucji współpracujących z Policją, oraz członkowie rodzin wyróżnionych policjantów.

– Jestem dumny, że w tym miejscu mogę uczestniczyć w wolnej, niepodległej, demokratycznej Polsce, że możemy ten setny jubileusz wspólnie świętować. Policja polska bardzo ewoluowały, dzisiaj ja oceniam Policję bialską, jako nowoczesną, która faktycznie służy społeczeństwu a ja jako komendant dbam o to, żeby policjanci ten artykuł pierwszy Ustawy o Policji, czyli służba dla społeczeństwa, realizowali z pełną determinacją i i pełnym zaangażowaniem – mówi mł. insp. Grzegorz Pietrusik, Komendant Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

– Stulecie możemy świętować poprzez swoje wyniki, poprzez to, że cieszymy się jako formacja najwyższym zaufaniem społecznym, to jest dla nas bardzo ważne, to uspołecznianie  działań Policji, żebyśmy wychodzili naprzeciw oczekiwaniom ludzi, aby każdy policjant rozumiał znaczenie słowa służba – mówi Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc.

materiał: Biała Podlaska miasto
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk
zdjęcie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Cicbór Duży: Policjanci wzięli udział w “Meczu słodkich serc” (galeria)

Bialscy policjanci po raz kolejny wzięli udział w „Meczu słodkich serc”, na którym zbierano słodycze dla dzieci z bialskiej gminy. Impreza organizowana już od wielu lat przez Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej odbyła się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Ciciborze Dużym. Wpisuje się ona w Ogólnopolską Akcję Charytatywną „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W tym roku funkcjonariusze stanęli na podium zajmując drugie miejsce. Najważniejsza jednak była ofiarność uczestników oraz dobra zabawa.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Święto Służby Cywilnej bialskiej policji i najbardziej rozpoznawalni dzielnicowi (film) (galeria)

W miniony piątek w bialskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Służby Cywilnej. W tym wyjątkowym dniu Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej mł. insp. Grzegorz Pietrusik wraz z kadrą kierowniczą podziękował pracownikom Policji za profesjonalizm oraz rzetelną pracę na rzecz jednostki. Podczas uroczystości wręczone zostały też listy gratulacyjne dla „najbardziej rozpoznawalnego dzielnicowego powiatu bialskiego” oraz dzielnicowych, którzy zwyciężyli w poszczególnych komisariatach.

Czytaj więcej »

Reklama