Reklama

Niedziela z folklorem w Rogoźnicy (film)

21 lipca wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, GOK w Międzyrzecu Podlaskim oraz Zespół Ludowy “Jutrzenka” z Kapelą w Rogoźnicy zaprosili na wydarzenie  pn. „Niedziela z Folklorem”. Wydarzenie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Rogoźnicy. 

– Takie spotkania są już naszą tradycją. Spotykamy się co roku, jest to niewątpliwie okazja do integracji nie tylko mieszkańców miejscowości, ale również gminy, powiatu czy nawet województwa z racji zaproszonych zespołów. W tym roku mamy zaproszonych dwanaście zespołów, które będą się prezentowały na scenie. Folklor jest różnorodny, my pokazujemy go i chcemy przypomnieć te zapomniane piosenki, ale również zachęcić do wspólnego śpiewania razem z zespołami – mówi Justyna Świerczewska, dyrektor GOK w Międzyrzecu Podlaskim.

W programie wydarzenia oprócz wspaniałych występów zespołów i kapel ludowych na gości czekała również degustacja potraw regionalnych.

materiał: gmina Międzyrzec Podlaski / kultura
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Spotkanie z fotografem Tadeuszem Żaczkiem (galeria)

26 stycznia w Bialskim Centrum Kultury odbyło się pierwsze z cyklu „Spotkanie z fotografem”. Gościem był bialski fotograf Tadeusz Żaczek. Uczestnicy poznali ścieżkę zawodową fotografa oraz zobaczyli kilkadziesiąt wybranych prac z jego ogromnego dorobku fotograficznego. Organizatorem wydarzenia jest Fotoklub Podlaski. 

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Ze Sławomirem Kordaczukiem o pociskach V1 i V2 (galeria)

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej miała przyjemność gościć Pana Sławomira Kordaczuka, dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach, prezesa Siedleckiego Klubu Kolekcjonerów oraz autora ponad trzydziestu książek, najczęściej związanych z historią Południowego Podlasia. Pretekstem spotkania było ukazanie się jego najnowszej książki pt. „Próby z latającymi bombami V-1 i rakietami balistycznymi V-2 we Wschodniej Polsce w 1944 roku”.

Czytaj więcej »

Reklama