Reklama

Biała Podlaska: Rozbudowa Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z wadą słuchu (film)

Przy ul. Sienkiewicza w Białej Podlaskiej ruszyła rozbudowa bazy Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu. 11 lipca odbyła się uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod nowy obiekt placówki.

Placówka choć działa już od ponad 20 lat, to wciąż nie posiada odpowiedniego zaplecza lokalowego. Z pomocą w rozwiązaniu tego problemu wsparła ośrodek agenda PZG – Lubelskie Centrum Medyczne oraz bialscy przedsiębiorcy. Nowy budynek ma zaspokoić potrzeby instytucji i zapewnić kompleksową pomoc osobom głuchym i niedosłyszącym.

– Dobudowana będzie infrastruktura parterowa wyposażona w sześć gabinetów, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Tu będziemy prowadzić całą działalność, która  obecnie jest podzielona częściowo w istniejącym tutaj budynku, a częściowo w budynku na ulicy Kąpielowej – mówi Jowita Władyczuk, prezes Lubelskiego Centrum Medycznego Polskiego Związku Głuchych.

– Ciągle rosnąca ilość potrzeb, która związana jest przede wszystkim z wyzwaniami cywilizacyjnymi. Wzrastające natężenie ruchu drogowego, coraz więcej czasu, który dzieci i młodzież spędzają słuchając głośniej muzyki powodują, że tego rodzaju problemów z głuchotą  ich ilość wzrasta i odpowiedzią na to zapotrzebowanie,  a w samej Białej Podlaskiej, co najmniej kilkadziesiąt osób wymaga takiej opieki, jest inicjatywy rozbudowy ośrodka przy ulicy Sienkiewicza, który docelowo pozwoli już w jednym miejscu zgromadzić cały zespół terapeutyczny – mówi prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

Obiekt ma powstać najpóźniej do wiosny 2020 roku.

materiał: Biała Podlaska miasto / inwestycje
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama