Reklama

Maciej Falkiewicz. Malowałem to co chciałem – wystawa w muzeum w Romanowie (zaproszenie)

Gmina Sosnówka Kultura Polecamy
Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie Mapa

04 sierpnia (niedziela) o godz. 15:00 w Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie będzie miało miejsce otwarcie wystawy malarstwa Macieja Falkiewicza pt. “Malowałem to co chciałem”.  W programie wydarzenia koncert “Pamiętam ciche, złote dnie i wieczory – w hołdzie polskim twórcom kultury. 

 

***
Maciej Falkievvicz artysta malarz, pasjonat i hodowca koni, myśliwy, kolekcjoner i miłośnik tradycji. Urodził się 29 października 1942 r. w Lublinie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Michała Byliny i prof. Ludwika Maciąga w 1974 r. I Ogólnopolski Plener Malarski w Janowie Podlaskim, zorganizowany w 1975 r. przywiódł Macieja Falkiewicza na Podlasie. Zauroczony nadbużańskimi pejzażami oraz końmi z janowslciej stadniny osiedlił się tu na stałe,gdzie oprócz pracy twórczej, udziału w licznych plenerach i wystawach, zajmował się propagowaniem jeździectwa w filii Akademii Wychowania Fizycznego oraz w Bialskim Klubie Jeździeckim, którego był założycielem. W 1990 r. kupił w Janowie Podlaskim XVIII wieczny dwór mieszczański zwany Domem Ryttów, w którym prowadzi Dom Pracy Twórczej i Galerię Autorską. Zajmuje się również organizowaniem wystaw i wydarzeń kulturalno —rekreacyjnych, hodowlą koni, udziela lekcji nauki jazdy konnej. Regularnie bierze udział w rajdach konnych i hubertusach.

Twórczość artysty osadzona jest w tradycji polskiego malarstwa pejzażowego i rodzajowego, łączy w sobie jednocześnie emocjonalną wrażliwość kolorysty i wnikliwą obserwację natury. Niezliczone pejzaże z Podlasia, Kazimierza, wyjazdów plenerowych i zagranicznych podróży, sceny rodzajowe o tematyce hipologicznej i myśliwskiej, portrety znajomych, wizerunki zwierząt, tworzą swoisty i subiektywny pamiętnik z życia artysty.

Prace Macieja Falkiewicza znajdują się w zbiorach kilkunastu muzeów oraz w wielu kolekcjach w kraju i za granicą. Artysta uczestniczył w ponad 100 wystawach środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

W ostatnich latach były to:
WYSTAWY INDYWIDUALNE: 2017 — Muzeum Regionalne w Siedlcach 2018 — Miejska Biblioteka Publiczna w Węgrowie 2018 — Galeria Podlaska BCK 2018 — Radzyński Ośrodek Kultury Galeria „Oranżeria” 2018 – Galeria „Cztery Pokoje” w Białej Podlaskiej 2019 — Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej — Muzeum w Mielniku 2019 – Galeria ,,Cztery Pokoje” w Białej Podlaskiej 2019 — Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej.
WYSTAWY ZBIOROWE: 2016 -2017 – Dworek Łukowiska w Janowie Podlaskim — wystawa poplenerowa 2018 — Dworek Łukowiska w Janowie Podlaskim — wystawa poplenerowa 2019 – Galeria Ballotów w Warszawie „Śladami podków”, BCK Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej — wystawa środowiska plastycznego, BCK Biała Podlaska „Park sztuki”. Stała wystawa w Galerii Autorskiej w Janowie Podlaskim

materiał: kultura / gmina Sosnówka
info / plakat: Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Wielka sztuka na peryferiach miasta…. (galeria)

Wernisaż 2×1 Artur Kulik i Marek Jędrych w Etmus w Białej Podlaskiej to już szóste w tym miejscu, w salach biurowca Ewy Magier przy ulicy Sidorskiej 117c tego typu, wysoko kulturalne wydarzenie. Po raz czwarty oglądać można kolejne, nowe obrazy Marka Jędrycha a po raz pierwszy publicznie zaprezentował swoje prace Artur Kulik.

Czytaj więcej »

Tak powstała NIEPODLEGŁA… w Białej Podlaskiej (zaproszenie)

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk zachęca do zapoznania się z wystawą “Tak Powstała Niepodległa”, prezentującą drogę, jaką na wszystkich płaszczyznach musiała przejść wyzwolona Ojczyzna. Ekspozycję, która znajduje się na pl. Wolności przy wejściu do Urzędu Miasta, tworzy 12 plansz.

Czytaj więcej »

Sosnówka: Muzeum Kraszewskiego – perła w koronie Powiatu Bialskiego (galeria)

– Perła w koronie Powiatu Bialskiego nabiera blasku. Działania podejmowane przez dyrekcję jak i Powiat Bialski przynoszą efekty. – mówił starosta Mariusz Filipiuk wczoraj, w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, gm. Sosnówka. Wczoraj właśnie, 8 listopada, oficjalnie zakończono i podsumowano wart około 830 tys złotych projekt renowacji Dworu Kraszewskich. A to nie koniec niespodzianek! Niebawem FILM z wydarzenia!!

Czytaj więcej »

Reklama