Reklama

Maciej Falkiewicz. Malowałem to co chciałem – wystawa w muzeum w Romanowie (zaproszenie)

Gmina Sosnówka Kultura Polecamy
Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie Mapa

04 sierpnia (niedziela) o godz. 15:00 w Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie będzie miało miejsce otwarcie wystawy malarstwa Macieja Falkiewicza pt. “Malowałem to co chciałem”.  W programie wydarzenia koncert “Pamiętam ciche, złote dnie i wieczory – w hołdzie polskim twórcom kultury. 

 

***
Maciej Falkievvicz artysta malarz, pasjonat i hodowca koni, myśliwy, kolekcjoner i miłośnik tradycji. Urodził się 29 października 1942 r. w Lublinie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Michała Byliny i prof. Ludwika Maciąga w 1974 r. I Ogólnopolski Plener Malarski w Janowie Podlaskim, zorganizowany w 1975 r. przywiódł Macieja Falkiewicza na Podlasie. Zauroczony nadbużańskimi pejzażami oraz końmi z janowslciej stadniny osiedlił się tu na stałe,gdzie oprócz pracy twórczej, udziału w licznych plenerach i wystawach, zajmował się propagowaniem jeździectwa w filii Akademii Wychowania Fizycznego oraz w Bialskim Klubie Jeździeckim, którego był założycielem. W 1990 r. kupił w Janowie Podlaskim XVIII wieczny dwór mieszczański zwany Domem Ryttów, w którym prowadzi Dom Pracy Twórczej i Galerię Autorską. Zajmuje się również organizowaniem wystaw i wydarzeń kulturalno —rekreacyjnych, hodowlą koni, udziela lekcji nauki jazdy konnej. Regularnie bierze udział w rajdach konnych i hubertusach.

Twórczość artysty osadzona jest w tradycji polskiego malarstwa pejzażowego i rodzajowego, łączy w sobie jednocześnie emocjonalną wrażliwość kolorysty i wnikliwą obserwację natury. Niezliczone pejzaże z Podlasia, Kazimierza, wyjazdów plenerowych i zagranicznych podróży, sceny rodzajowe o tematyce hipologicznej i myśliwskiej, portrety znajomych, wizerunki zwierząt, tworzą swoisty i subiektywny pamiętnik z życia artysty.

Prace Macieja Falkiewicza znajdują się w zbiorach kilkunastu muzeów oraz w wielu kolekcjach w kraju i za granicą. Artysta uczestniczył w ponad 100 wystawach środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

W ostatnich latach były to:
WYSTAWY INDYWIDUALNE: 2017 — Muzeum Regionalne w Siedlcach 2018 — Miejska Biblioteka Publiczna w Węgrowie 2018 — Galeria Podlaska BCK 2018 — Radzyński Ośrodek Kultury Galeria „Oranżeria” 2018 – Galeria „Cztery Pokoje” w Białej Podlaskiej 2019 — Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej — Muzeum w Mielniku 2019 – Galeria ,,Cztery Pokoje” w Białej Podlaskiej 2019 — Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej.
WYSTAWY ZBIOROWE: 2016 -2017 – Dworek Łukowiska w Janowie Podlaskim — wystawa poplenerowa 2018 — Dworek Łukowiska w Janowie Podlaskim — wystawa poplenerowa 2019 – Galeria Ballotów w Warszawie „Śladami podków”, BCK Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej — wystawa środowiska plastycznego, BCK Biała Podlaska „Park sztuki”. Stała wystawa w Galerii Autorskiej w Janowie Podlaskim

materiał: kultura / gmina Sosnówka
info / plakat: Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: #EUandME na Olsztyn Green Festival

Podczas tegorocznej edycji Olsztyn Green Festival uczestnicy po raz pierwszy mogli odwiedzić strefę #EUandME, przygotowaną przez Komisję Europejską w Polsce. Motywem przewodnim przygotowanych aktywności była możliwość realizacji pasji w Unii Europejskiej, zaś wiodące tematy to ekologia, sztuka oraz sport. W strefie europejskiej przez 3 dni wspólnie bawiły się całe rodziny.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Park Radziwiłłów jest cool! Już we wrześniu amfiteatr i brama koszarska (galeria)

Trwają prace rewaloryzacyjne w zespole parkowo zamkowym Radziwiłłów w Białej Podlaskiej. Remont szyi bramnej, remont siedziby Muzeum, modernizacja amfiteatru, budowa bramy koszarskiej, remont kaplicy, ruszają prace budowlane związane z odnową wałów fortecznych i fos oraz przebudowa układu komunikacyjnego. Łącznie są to zadania wartości około 25 milionów złotych, w większości pochodzących z funduszy Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Czytaj więcej »

Reklama