Reklama

Maciej Falkiewicz. Malowałem to co chciałem – wystawa w muzeum w Romanowie (zaproszenie)

04 sierpnia (niedziela) o godz. 15:00 w Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie będzie miało miejsce otwarcie wystawy malarstwa Macieja Falkiewicza pt. „Malowałem to co chciałem”.  W programie wydarzenia koncert „Pamiętam ciche, złote dnie i wieczory – w hołdzie polskim twórcom kultury. 

 

***
Maciej Falkievvicz artysta malarz, pasjonat i hodowca koni, myśliwy, kolekcjoner i miłośnik tradycji. Urodził się 29 października 1942 r. w Lublinie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Michała Byliny i prof. Ludwika Maciąga w 1974 r. I Ogólnopolski Plener Malarski w Janowie Podlaskim, zorganizowany w 1975 r. przywiódł Macieja Falkiewicza na Podlasie. Zauroczony nadbużańskimi pejzażami oraz końmi z janowslciej stadniny osiedlił się tu na stałe,gdzie oprócz pracy twórczej, udziału w licznych plenerach i wystawach, zajmował się propagowaniem jeździectwa w filii Akademii Wychowania Fizycznego oraz w Bialskim Klubie Jeździeckim, którego był założycielem. W 1990 r. kupił w Janowie Podlaskim XVIII wieczny dwór mieszczański zwany Domem Ryttów, w którym prowadzi Dom Pracy Twórczej i Galerię Autorską. Zajmuje się również organizowaniem wystaw i wydarzeń kulturalno —rekreacyjnych, hodowlą koni, udziela lekcji nauki jazdy konnej. Regularnie bierze udział w rajdach konnych i hubertusach.

Twórczość artysty osadzona jest w tradycji polskiego malarstwa pejzażowego i rodzajowego, łączy w sobie jednocześnie emocjonalną wrażliwość kolorysty i wnikliwą obserwację natury. Niezliczone pejzaże z Podlasia, Kazimierza, wyjazdów plenerowych i zagranicznych podróży, sceny rodzajowe o tematyce hipologicznej i myśliwskiej, portrety znajomych, wizerunki zwierząt, tworzą swoisty i subiektywny pamiętnik z życia artysty.

Prace Macieja Falkiewicza znajdują się w zbiorach kilkunastu muzeów oraz w wielu kolekcjach w kraju i za granicą. Artysta uczestniczył w ponad 100 wystawach środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

W ostatnich latach były to:
WYSTAWY INDYWIDUALNE: 2017 — Muzeum Regionalne w Siedlcach 2018 — Miejska Biblioteka Publiczna w Węgrowie 2018 — Galeria Podlaska BCK 2018 — Radzyński Ośrodek Kultury Galeria „Oranżeria” 2018 – Galeria „Cztery Pokoje” w Białej Podlaskiej 2019 — Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej — Muzeum w Mielniku 2019 – Galeria ,,Cztery Pokoje” w Białej Podlaskiej 2019 — Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej.
WYSTAWY ZBIOROWE: 2016 -2017 – Dworek Łukowiska w Janowie Podlaskim — wystawa poplenerowa 2018 — Dworek Łukowiska w Janowie Podlaskim — wystawa poplenerowa 2019 – Galeria Ballotów w Warszawie „Śladami podków”, BCK Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej — wystawa środowiska plastycznego, BCK Biała Podlaska „Park sztuki”. Stała wystawa w Galerii Autorskiej w Janowie Podlaskim

materiał: kultura / gmina Sosnówka
info / plakat: Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama