Reklama

Kultura: Koncert Lydie Charlotte Kotlinski Trio na Placu Wolności (galeria)

W miniony piątek (19 lipca) mogliśmy uczestniczyć w kolejnym koncercie w ramach wakacyjnego cyklu koncertów na bialskim Placu Wolności. Tym razem na scenie zagrała Lydie Charlotte Kotlinski ze swoim trio, zabierając słuchaczy w podróż przez klasykę piosenki francuskiej. Koncert był sporą niespodzianką, trio zagrało bowiem w zastępstwie za zespół Aga Yano Trio, który z przyczyn losowych nie dotarł do Białej Podlaskiej. 


Lydie Charlotte Kotlinski, to utalentowana wokalistka, która swój muzyczny talent szlifowała m.in. na prestiżowych studiach klasyczno-wokalnych w konserwatoriach w Wersalu, Clichy i w Aix en Provence oraz na studiach polifoniczno-jazzowych w CIM w Paryżu. W swojej karierze śpiewała jazz w duecie, tercecie i kwintecie, nagrywała muzykę do filmów krótkometrażowych a także pracowała w kabarecie. Nie od dziś znana jest jej miłość do piosenki francuskiej, którą promuje na koncertach m.in. również w Polsce.

Na koncercie w Białej Podlaskiej Lidie z zespołem zabrała nas w krótką podróż do Francji, abyśmy mogli zagłębić się w kulturę tego kraju i poznać różnorodne smaki piosenki francuskiej. Koncert wypełniony był po brzegi utworami takich tuzów, jak: Edith Piaf, Cory Vaucaire, Léo Ferré, Jacques Brel, Bourvil czy Serge Gainsbourg. W muzycznej uczcie na pierwszy plan wysuwał się wątek miłości, tak szeroko znany z piosenek wspomnianych artystów. Słowa i muzyka tych twórców są mocno zatopione w urokliwych paryskich ulicach i zakątkach, gdzie czas płynie w uduchowionej atmosferze w sposób magiczny. Tą francuską magię w ten wyjątkowy piątkowy wieczór mogli poczuć również bialczanie, którzy w podziękowaniu odwzajemniali się artystom gromkimi brawami.

Na scenie Lydie towarzyszyli Jarosław Michaluk (kontrabas) oraz Paweł Łoboszewski (instrumenty klawiszowe).

Już w najbliższy piątek (26 lipca) kolejny wakacyjny koncert. Na scenie zagra L.A. – Project LITEWKA.

materiał: kultura / Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama