Reklama

Kultura: Koncert Lydie Charlotte Kotlinski Trio na Placu Wolności (galeria)

W miniony piątek (19 lipca) mogliśmy uczestniczyć w kolejnym koncercie w ramach wakacyjnego cyklu koncertów na bialskim Placu Wolności. Tym razem na scenie zagrała Lydie Charlotte Kotlinski ze swoim trio, zabierając słuchaczy w podróż przez klasykę piosenki francuskiej. Koncert był sporą niespodzianką, trio zagrało bowiem w zastępstwie za zespół Aga Yano Trio, który z przyczyn losowych nie dotarł do Białej Podlaskiej. 


Lydie Charlotte Kotlinski, to utalentowana wokalistka, która swój muzyczny talent szlifowała m.in. na prestiżowych studiach klasyczno-wokalnych w konserwatoriach w Wersalu, Clichy i w Aix en Provence oraz na studiach polifoniczno-jazzowych w CIM w Paryżu. W swojej karierze śpiewała jazz w duecie, tercecie i kwintecie, nagrywała muzykę do filmów krótkometrażowych a także pracowała w kabarecie. Nie od dziś znana jest jej miłość do piosenki francuskiej, którą promuje na koncertach m.in. również w Polsce.

Na koncercie w Białej Podlaskiej Lidie z zespołem zabrała nas w krótką podróż do Francji, abyśmy mogli zagłębić się w kulturę tego kraju i poznać różnorodne smaki piosenki francuskiej. Koncert wypełniony był po brzegi utworami takich tuzów, jak: Edith Piaf, Cory Vaucaire, Léo Ferré, Jacques Brel, Bourvil czy Serge Gainsbourg. W muzycznej uczcie na pierwszy plan wysuwał się wątek miłości, tak szeroko znany z piosenek wspomnianych artystów. Słowa i muzyka tych twórców są mocno zatopione w urokliwych paryskich ulicach i zakątkach, gdzie czas płynie w uduchowionej atmosferze w sposób magiczny. Tą francuską magię w ten wyjątkowy piątkowy wieczór mogli poczuć również bialczanie, którzy w podziękowaniu odwzajemniali się artystom gromkimi brawami.

Na scenie Lydie towarzyszyli Jarosław Michaluk (kontrabas) oraz Paweł Łoboszewski (instrumenty klawiszowe).

Już w najbliższy piątek (26 lipca) kolejny wakacyjny koncert. Na scenie zagra L.A. – Project LITEWKA.

materiał: kultura / Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Uszkodzona konstrukcja dachu sceny na Placu Wolności

Bohukały: Włamanie do budynku mieszkalnego i kradzież wędki i skrzynki z akcesoriami wędkarskimi. // Wisznice: 24 letni kierowca nietrzeźwy za kółkiem. // Biała Podlaska: Kradzież roweru pozostawionego przy bloku mieszkalnym. // Biała Podlaska: Mieszkaniec oszukany podczas zakupu butów. // Dołha: Mieszkaniec oszukany podczas zakupu quada. // Biała Podlaska: Uszkodzona konstrukcja dachu nad sceną na Placu Wolności. Poszkodowane Bialskie Centrum Kultury. // Biała Podlaska: Przywłaszczenie portfela w restauracji centrum handlowego. // Biała Podlaska: Kierowca BMW z 0.7 promilami alkoholu w organizmie.

Czytaj więcej »

Swory i Woskrzenice: Akcja lato z GOK-iem

Swoją wakacyjną przygodę z teatrem, 30-osobowa grupa dzieci i młodzieży ze Swór i Woskrzenic rozpoczęła w poniedziałek 15 lipca. Tego dnia odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu „Bezpieczne lato pod okiem Melpomeny”. Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie „Tradycja i Współczesność” i Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej, a dofinansowany został ze środków Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Biała Podlaska.

Czytaj więcej »

Reklama