Reklama

Kultura: Koncert Lydie Charlotte Kotlinski Trio na Placu Wolności (galeria)

W miniony piątek (19 lipca) mogliśmy uczestniczyć w kolejnym koncercie w ramach wakacyjnego cyklu koncertów na bialskim Placu Wolności. Tym razem na scenie zagrała Lydie Charlotte Kotlinski ze swoim trio, zabierając słuchaczy w podróż przez klasykę piosenki francuskiej. Koncert był sporą niespodzianką, trio zagrało bowiem w zastępstwie za zespół Aga Yano Trio, który z przyczyn losowych nie dotarł do Białej Podlaskiej. 


Lydie Charlotte Kotlinski, to utalentowana wokalistka, która swój muzyczny talent szlifowała m.in. na prestiżowych studiach klasyczno-wokalnych w konserwatoriach w Wersalu, Clichy i w Aix en Provence oraz na studiach polifoniczno-jazzowych w CIM w Paryżu. W swojej karierze śpiewała jazz w duecie, tercecie i kwintecie, nagrywała muzykę do filmów krótkometrażowych a także pracowała w kabarecie. Nie od dziś znana jest jej miłość do piosenki francuskiej, którą promuje na koncertach m.in. również w Polsce.

Na koncercie w Białej Podlaskiej Lidie z zespołem zabrała nas w krótką podróż do Francji, abyśmy mogli zagłębić się w kulturę tego kraju i poznać różnorodne smaki piosenki francuskiej. Koncert wypełniony był po brzegi utworami takich tuzów, jak: Edith Piaf, Cory Vaucaire, Léo Ferré, Jacques Brel, Bourvil czy Serge Gainsbourg. W muzycznej uczcie na pierwszy plan wysuwał się wątek miłości, tak szeroko znany z piosenek wspomnianych artystów. Słowa i muzyka tych twórców są mocno zatopione w urokliwych paryskich ulicach i zakątkach, gdzie czas płynie w uduchowionej atmosferze w sposób magiczny. Tą francuską magię w ten wyjątkowy piątkowy wieczór mogli poczuć również bialczanie, którzy w podziękowaniu odwzajemniali się artystom gromkimi brawami.

Na scenie Lydie towarzyszyli Jarosław Michaluk (kontrabas) oraz Paweł Łoboszewski (instrumenty klawiszowe).

Już w najbliższy piątek (26 lipca) kolejny wakacyjny koncert. Na scenie zagra L.A. – Project LITEWKA.

materiał: kultura / Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Tak powstała NIEPODLEGŁA… w Białej Podlaskiej (zaproszenie)

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk zachęca do zapoznania się z wystawą “Tak Powstała Niepodległa”, prezentującą drogę, jaką na wszystkich płaszczyznach musiała przejść wyzwolona Ojczyzna. Ekspozycję, która znajduje się na pl. Wolności przy wejściu do Urzędu Miasta, tworzy 12 plansz.

Czytaj więcej »

Reklama