Reklama

Ciekawostki: Najdziwniejsze zawody świata

Profesji, w których warto szukać zatrudnienia, jest nieskończenie wiele. Codziennie powstają nowe zawody, a kolejne są już planowane na przyszłość. Każdy nieraz zastanawiał się pewnie nad tym, jakie są te najdziwniejsze,  dlaczego ktokolwiek chce się ich podejmować oraz po co powstały.

Upychacz pasażerów
Pociągi nadal są popularnym środkiem transportu i jazda nimi wiąże się z brakiem miejsca i zbyt dużą liczbą pasażerów. Gdy przychodzimy na dworzec i widzimy tłum wsiadający do pociągu, możemy się zastanawiać, gdzie ci wszyscy ludzie się pomieszczą. Ten problem doskonale rozwiązali Japończycy. Kraj kwitnącej wiśni zatrudnia tzw. upychaczy pasażerów, którzy dbają o to, aby wykorzystać każdy centymetr powierzchni. Tacy pracownicy pilnują, aby nikogo nie przytrzasnęły drzwi. Upychacze posługują się specjalnymi gestami, są odpowiednio ubrani i pracują w godzinach szczytu.

Syrena
Pół ryba – pół kobieta kojarzy się wszystkich z opowieściami, które tworzyli marynarze za długo przebywający na morzu i spragnieni kobiecego towarzystwa. Ten mit postanowiło wykorzystać jedno z kasyn w Las Vegas i zatrudnić panie, które będą udawać syreny w wielkich akwariach. Podczas gdy goście bawią i uprawiają hazard, takie pracownice pływają w zbiorniku, który mieści ok. 440 tys. litrów słonej wody oraz scenerię z dna oceanu z roślinami i muszlami.

Przytulacz
Chyba każdy lubi się przytulać, ale nie zawsze ma do kogo. Dlatego Japończycy i Amerykanie po ciężkim dniu w pracy idą w miejsca, gdzie za niemałe pieniądze mogą to otrzymać. Przytulacze zatrudnieni w takich instytucjach w ten sposób mogą pomóc samotnym czy nieszczęśliwym w swoich związkach, rodzinie lub wśród przyjaciół.

Tester karmy dla zwierząt
Istnieje wiele zawodów, gdzie testuje się różne produkty, co nikogo nie dziwi. Testuje się też karmę dla zwierząt. Takich pracowników zatrudnia jedna z sieci sklepów. Do obowiązków należy m.in. sprawdzenie koloru, zapachu i smaku. Ciekawe jest to, że te wszystkie czynniki muszą być też wyczuwalne dla właściciela pupila.

Poszukiwacz piłeczek golfowych pod wodą
Na świecie nadal jest wielu zwolenników gry w golfa, więc skoro są tacy sportowcy, to muszą być również poszukiwacze zagubionych piłeczek. Na polach golfowych spotyka się czasem zbiorniki wodne, mające być przeszkodami, jednak nie zawsze piłeczka sobie z nimi poradzi i trafi do dołka. Dlatego potrzebni są wykwalifikowani i spostrzegawczy nurkowie, którzy wyłowią zgubę. Zwykle płaci się im za piłkę, a przy dobrych warunkach, można zebrać sporą sumę.

materiał: ciekawostki / praca
tekst / grafika: Grupa Pracuj sp. z o.o.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Gospodarka: Przegląd sytuacji gospodarczej w branżach

Publikujemy comiesięczny przegląd sytuacji gospodarczej w branżach. Z sierpniowego zestawienia danych GUS wynika, że przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w okresie I-VIII wyniosło 6391 tys. osób i tym samym okazało się o 2,8% wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Konsultacje w sprawie zwolnień w podatku od nieruchomości

Michał Litwiniuk Prezydent Miasta Biała Podlaska konsultuje projekt uchwały w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości na okres 2 lat. Pisma z projektem otrzymały środowiska przedsiębiorców i bialskiego biznesu. Zwolnienia od podatku od nieruchomości mają stanowić regionalną pomoc inwestycyjną. Podlegać pomocy mają opłaty od nieruchomości gruntowych, nowo wybudowane budynki i budowle stanowiące inwestycje początkowe – nowe inwestycje. Konsultowany projekt uchwały jest podejmowaną ponownie, po pięciu latach nieobowiązywania, kontynuacją polityki wspierania przedsiębiorców inwestujących a także tworzących nowe miejsca pracy na terenie miasta Biała Podlaska.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Zawody w układaniu kostki Rubika Polish Open 2019 – dzień drugi (galeria)

W dniach 13 – 15 września 2019 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica w Białej Podlaskiej odbywały się ogólnopolskie zawody w układaniu kostki Rubika. Zawodnicy zmierzyli się w 18 konkurencjach, m.in.: – 2×2, 3×3, 4×4, 5×5, Pyraminx oraz Skewb. Dziś obszerna fotorelacja z pierwszych dni zawodów. Fotorelacja z niedzieli 15 września! Niebawem FILM! Zapraszamy!

Czytaj więcej »

Reklama