Reklama

Ciekawostki: Najdziwniejsze zawody świata

Profesji, w których warto szukać zatrudnienia, jest nieskończenie wiele. Codziennie powstają nowe zawody, a kolejne są już planowane na przyszłość. Każdy nieraz zastanawiał się pewnie nad tym, jakie są te najdziwniejsze,  dlaczego ktokolwiek chce się ich podejmować oraz po co powstały.

Upychacz pasażerów
Pociągi nadal są popularnym środkiem transportu i jazda nimi wiąże się z brakiem miejsca i zbyt dużą liczbą pasażerów. Gdy przychodzimy na dworzec i widzimy tłum wsiadający do pociągu, możemy się zastanawiać, gdzie ci wszyscy ludzie się pomieszczą. Ten problem doskonale rozwiązali Japończycy. Kraj kwitnącej wiśni zatrudnia tzw. upychaczy pasażerów, którzy dbają o to, aby wykorzystać każdy centymetr powierzchni. Tacy pracownicy pilnują, aby nikogo nie przytrzasnęły drzwi. Upychacze posługują się specjalnymi gestami, są odpowiednio ubrani i pracują w godzinach szczytu.

Syrena
Pół ryba – pół kobieta kojarzy się wszystkich z opowieściami, które tworzyli marynarze za długo przebywający na morzu i spragnieni kobiecego towarzystwa. Ten mit postanowiło wykorzystać jedno z kasyn w Las Vegas i zatrudnić panie, które będą udawać syreny w wielkich akwariach. Podczas gdy goście bawią i uprawiają hazard, takie pracownice pływają w zbiorniku, który mieści ok. 440 tys. litrów słonej wody oraz scenerię z dna oceanu z roślinami i muszlami.

Przytulacz
Chyba każdy lubi się przytulać, ale nie zawsze ma do kogo. Dlatego Japończycy i Amerykanie po ciężkim dniu w pracy idą w miejsca, gdzie za niemałe pieniądze mogą to otrzymać. Przytulacze zatrudnieni w takich instytucjach w ten sposób mogą pomóc samotnym czy nieszczęśliwym w swoich związkach, rodzinie lub wśród przyjaciół.

Tester karmy dla zwierząt
Istnieje wiele zawodów, gdzie testuje się różne produkty, co nikogo nie dziwi. Testuje się też karmę dla zwierząt. Takich pracowników zatrudnia jedna z sieci sklepów. Do obowiązków należy m.in. sprawdzenie koloru, zapachu i smaku. Ciekawe jest to, że te wszystkie czynniki muszą być też wyczuwalne dla właściciela pupila.

Poszukiwacz piłeczek golfowych pod wodą
Na świecie nadal jest wielu zwolenników gry w golfa, więc skoro są tacy sportowcy, to muszą być również poszukiwacze zagubionych piłeczek. Na polach golfowych spotyka się czasem zbiorniki wodne, mające być przeszkodami, jednak nie zawsze piłeczka sobie z nimi poradzi i trafi do dołka. Dlatego potrzebni są wykwalifikowani i spostrzegawczy nurkowie, którzy wyłowią zgubę. Zwykle płaci się im za piłkę, a przy dobrych warunkach, można zebrać sporą sumę.

materiał: ciekawostki / praca
tekst / grafika: Grupa Pracuj sp. z o.o.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama