Reklama

Kaliłów: Pobiegli w las… (galeria)

I Cross Półmaraton – Biegnij w las z nami! zorganizowano właśnie dziś, 21 lipca w Kaliłowie k/Białej Podlaskiej. Czekała na biegaczy moc wrażeń. Każdy na pewno znalazł coś dla siebie. Miłośników długich dystansów zaproszono na półmaraton, a krótkich na bieg na 5 km. Trasa obu konkurencji prowadziła przez malownicze tereny leśne. Na dzieci czekał plac zabaw, a po biegach regeneracja siły przy miejscu do grillowania. Biuro zawodów zlokalizowano w urokliwym miejscu na terenie rekreacyjnym Popówka.

– Pomysł zrodził się z tego aby zrobić coś nietypowego. Las, leśne ścieżki, dukty, dużo cienia, dużo drzew i świeżego powietrza. Nie robiliśmy jeszcze też półmaratonu, dziś opracowaliśmy i zaoferowaliśmy biegaczom taką trasę. Przy okazji zapoznajemy uczestników z lokalną historią. Popówka, Kaliłów i okolice to obszar na którym podczas drugiej wojny światowej utworzono obóz jeńców, głównie radzieckich. Nieopodal znajdziemy pomnik pamięci obozu Frontstalag 307, w okolicznych lasach pochowanych jest około czterdziestu tysięcy jeńców różnej narodowości. Na terenie Popówki ustawiliśmy ścieżkę edukacyjną dzięki współpracy z Grażyną i Albertem Prokopiukom. To ich pomysł tego typu upamiętnienia i to oni przygotowali ścieżkę edukacyjną. Wracając do zaproponowanych dziś tras biegowych to dość proste trasy, nikt na pewno się nie zgubi, to przyjemne tereny. Specjalne podziękowania Nadleśnictwu Biała Podlaska gospodarzom terenu i nadleśniczemu Tomaszowi Bylinie za pomoc przy organizacji. Dziękujemy też Markowi Sawczukowi, sołtysowi wsi Kaliłów za udostępnienie uroczej Popówki jako naszej dzisiejszej bazy biegowej. – mówi Darek Trębicki z Klub Biegacza Biała Biega.

– Za moment zabraknie nam miejsca w kalendarzu aby móc przyjmować wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem naszej Popówki. Trzeba już dziś myśleć o terminach na rok 2020 i 2021. Pomysł organizacji punktu biwakowo-rekreacyjnego w tym miejscu okazał się być strzałem w dziesiątkę. Nadal uzupełniamy i rozwijamy bazę. Cieszę się, że i biegaczom dopasowaliśmy się do ich potrzeb. Dla wszystkich kolejnych chętnych informuję, że już niebawem stanie tu nowy obiekt drewniany, cel i wykorzystanie niech na razie pozostanie naszą tajemnicą. – mówi zadowolony sołtys Kaliłowa a jednocześnie radny Rady Gminy Biała Podlaska Marek Sawczuk.


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
tekst i opracowanie: Leszek Niedaleki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

1. Strażacki Rajd Rowerowy (zaproszenie)

Wójt gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Białej Podlaskiej serdecznie zapraszają na pierwszą edycję Strażackiego Rajdu Rowerowego, który odbędzie się 17 sierpnia (sobota). Start zaplanowany jest na godz. 10:00 spod świetlicy wiejskiej w Sławacinku Starym (gm. Biała Podlaska). Zapisy tylko do 14 sierpnia!

Czytaj więcej »

Reklama