Reklama

Sport: Drużyna AZS PSW Biała Podlaska wycofana z Ekstraligi Kobiet. Oficjalny powód – brak wsparcia finansowego

Od kilku dni do mediów docierały nieoficjalne informacje mówiące o tym, że drużyna piłkarska AZS PSW Biała Podlaska zostaje wycofana z rozgrywek w kolejnym sezonie Ekstraligi Kobiet. Dziś możemy te nieoficjalne doniesienia potwierdzić. 

Władze uczelni w swoim komunikacie poinformowały, że  po 13 latach gry w Ekstralidze z powodu braku wsparcia finansowego udział AZS PSW w rozgrywkach krajowych  i międzynarodowych w kolejnym sezonie nie będzie miał miejsca. P.O. Prorektora ds. studenckich dr Agnieszka Siedlecka pisze w komunikacie, że w świetle obowiązujących przepisów uczelnia nie ma możliwości tworzenia własnego funduszu stypendialnego za wyniki w sporcie, jak było to wcześniej. Uczelnia nie znalazła również sponsorów, którzy uratowaliby sytuację finansową drużyny.  – Brak możliwości utworzenia własnego funduszu stypendialnego spowodował, iż nie jesteśmy w stanie zapewniać stypendiów naszym zawodniczkom i był to jeden z powodów, dla których zawodniczki AZS PSW zaczęły poszukiwać innych klubów zainteresowanych ich aktywnością Chcemy jednocześnie wskazać, iż nie ustawaliśmy w działaniach związanych z poszukiwaniem sponsorów oraz innych rozwiązań umożliwiających nam wyjście z tej mało komfortowej sytuacji – czytamy w  nadesłanym komunikacie.

Jak podaje treść komunikatu, uczelnia zawracała się również o pomoc do Urzędu Miasta Biała Podlaska, aby miasto zwiększyło kwotę dofinansowania drużyny, ale rzekomo deklaracji takiej pomocy nie uzyskało. Czekamy na odpowiedź w tej sprawie prezydenta Michała Litwiniuka, jak tylko ją uzyskamy, opublikujemy materiał uzupełniający.

Piłkarki AZS AWF grały w Ekstralidze od sezonu 2006/2007. Warto podkreślić, że żeńska drużyna powstała zaledwie trzy lata przed rozpoczęciem pierwszego sezonu. Podczas ostatniego sezonu zespół zajmował ósmą lokatę, co pozwoliło na utrzymanie się  w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niestety decyzja o braku wsparcia finansowego dla dalszego funkcjonowania drużyny skutkuje tym, że dziewczyny w przyszłym sezonie nie wyjdą już na murawę powalczyć z najlepszymi.

Pełna treść komunikatu nadesłanego przez Państwową Szkołę Wyższą w Białej Podlaskiej:

 

materiał: sport / Biała Podlaska miasto
zdjęcie: arch. Radio Biper

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 0 komentarzy do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Sport: Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w piłce halowej dziewcząt. Drużyna ZSCKR w Leśnej Podlaskiej w finale (galeria)

08 stycznia w Potoczku odbył się półfinał Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w halowej piłce nożnej dziewcząt. Żeńska drużyna z ZSCKR w Leśnej Podlaskiej w składzie: Wiktoria Masalska – kapitan zespołu, Małgorzata Witek – bramkarz, Natalia Kościuczyk, Natalia Grabowska, Gabriela Mirończuk, Zuzanna Witoroszczuk, Justyna Barańska i Luiza Bebko wywalczyła I miejsce i awansowała do finału turnieju.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: 36 Małanka (film) (galeria)

Kalendarz juliański z którego korzystają prawosławni ma to do siebie, że w sumie powtarzają się wszystkie najważniejsze wydarzenia, dni świąteczne i uroczystości religijne które zapisane są w kalendarzu gregoriańskim. Mirosław Korowaj i Tadeusz Czapski wraz z ekipą od kilkudziesięciu już lat promują i integrują zarówno prawosławnych jak i rzymsko-katolików podczas jednego z takich wydarzeń. Małanki. A Małanka to nic innego jak Sylwester! Małanka to wieczór poprzedzający Nowy Rok w kalendarzu juliańskim.

Czytaj więcej »

Reklama