Reklama

Wieści z Unii: Wakacje, Ustka i Unia

Mieszkanie w UE daje niekończące się możliwości, szczególnie podczas wakacji. Nie wierzysz? Jeśli w lipcu i sierpniu wybierasz się do Ustki, przyjdź do Mobilnego Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk. Przekonamy Cię, ile możliwości daje nam Unia – od rozwijania swoich pasji, po edukację, podróże i doskonalenie zawodowe. Z nami poszerzysz swoje horyzonty!

Mobilny Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk jest świetną okazją do spotkania się z mieszkańcami regionu oraz turystami zainteresowanymi Unią Europejską. To szansa na uzyskanie informacji, skonsultowanie się w sprawach dotyczących UE, a przy okazji na udział w quizach i konkursach.

Zaplanowane działania i atrakcje:

 • Lekcje europejskie dla kolonii, czy dyżurujących przedszkoli;
 • Europejska Gra Miejska – konkurs skierowany do mieszkańców oraz turystów, polegający na zdobyciu jak największej ilości punktów na poszczególnych stacjach gry;
 • Konsultacje dotyczące możliwości pozyskania środków z Unii Europejskiej;
 • Konkursy europejskie z nagrodami dla mieszkańców oraz turystów;
 • Quiz z nagrodami dotyczący wiedzy z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej .
 • Europejskie Koło Fortuny z nagrodami dotyczący wiedzy o krajach Unii Europejskiej.

Jesteśmy w różnych miejscach Ustki – czasem w bibliotece, czasem przed Centrum Aktywności Twórczej, czasem na Promenadzie.

Szczegółowe dane dotyczące harmonogramu oraz lokalizacji znajdziesz na stronie Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk.

Kontekst

Mobilny Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk jest dostępny w różnych miejscach regionu słupskiego. Udostępnia materiały, broszury, umawia spotkania, prowadzi lekcje i warsztaty europejskie dla różnych grup społecznych.

W 2018 roku Mobilny Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk zainaugurowano konferencją prasową z udziałem Burmistrza Miasta Ustka – Jackiem Graczykiem.

Przez cały okres wakacji letnich Mobilny Punkt działał w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, na Promenadzie a także na plaży.

Za sukcesem ubiegłorocznego Mobilnego Punktu przemawiają liczby:

 • Liczba osób, która skorzystała z działań Punktu: 50 000
 • Zorganizowanych wydarzeń: 27
 • Dni, w których działał Mobilny Punkt: 40
 • Rozdanych publikacji: 1500
 • Nagrody rzeczowe: 3 500

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT <<==>> LINK

 

materiał: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
tekst: Wydział Prasy Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
opracowanie: Radio Biper Biała Podlaska

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Szybki postęp technologiczny zwiększa potrzebę ciągłego uczenia się. Dlatego Komisja Europejska wspiera praktykę kształcenia się przez całe życie. Szczególne miejsce w polityce społecznej zajmuje kształcenie zawodowe, które KE promuje m.in. podczas Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. W tym roku odbędzie się on w Helsinkach w dniach 14–18 października.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Ekomobilny Słupsk

Jak co roku w dniach 16-22 września odbyły się obchody zainicjowanego przez Komisję Europejską w 2002 roku Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Hasło tegorocznej edycji to „Chodź z nami”. Przygotowane we współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej we Wrocławiu działania władz Słupska skupiły się zatem na promowaniu świadomych wyborów mieszkańców dotyczących korzystania ze środków lokomocji, z naciskiem na zrównoważony transport i ekologiczne sposoby poruszania się po mieście.

Czytaj więcej »

Reklama