Reklama

Upamiętnią ofiary terroru niemieckiego z lat 1939-1944 (zaproszenie)

Gmina Łomazy Polecamy
Koszoły 40 Mapa

Wójt gminy Łomazy, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne “Tłoka” oraz Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia zapraszają na uroczystości niepamiętające ofiary terroru niemieckiego w latacj  1939 – 1944. Wydarzenie odbędzie się 28 lipca (niedziela) o godzinie 14:00 w siedzibie Stowarzyszenia „Tłoka” (Koszoły 40).

W programie:

  • Konferencja dotycząca aktów terroru na Polakach niosących pomoc ludziom innych narodowości w latach 1939-1944 w Koszołach i na Podlasiu
  • Złożenie kwiatów i modlitwa za mieszkańców wsi Koszoły przy pomniku upamiętniającym miejsce męczeństwa rodziny Remeszów (28 lipca 1942 r. Niemcy otoczyli gospodarstwo rodziny Remeszów w Koszołach. Śmierć poniosło wówczas siedem osób. Była to największa zbrodnia we wsi w okresie okupacji).

materiał: gmina Łomazy
tekst / plakat: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne “Tłoka”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Łomazy: Stypendia pomostowe przyznane

W gminie Łomazy zakończył się ponownie ogłoszony nabór wniosków o przyznanie Stypendium Pomostowego 2019/2020 Segment II przy patronacie Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego i Stowarzyszenia Społeczno-Kuturalnego „Tłoka” w Koszołach, w ramach XVII edycji Programu Stypendiów Pomostowych realizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości w Łodzi.

Czytaj więcej »

Reklama