Reklama

Biała Podlaska: 100 kilometrów w 100. rocznicę powstania polskiej Policji (film)

W 2019 roku polska Policja obchodzi 100. rocznicę powstania. Mundurowi w całym kraju w różny sposób upamiętniają to wydarzenie. Bialscy policjanci przygotowali rajd rowerowy, gdzie wspólnie z przyjaciółmi przejechali dystans 100 km. Nie lada wyzwanie było formą uczczenia święta oraz promocją aktywności rowerowej.

– To zaszczyt móc dołączyć do policjantów naszej Komendy Miejskiej Policji, którzy naprawdę w imponującej liczbie biorą dzisiaj udział w stukilometrowym rajdzie, bo w ten aktywny i stanowiący bardzo dobry dla nas jako miejskiej społeczności sposób dają przykład aktywności dla uczczenia stulecia polskiej Policji – mówi prezydent Białej Podlaskiej i uczestnik rajdu Michał Litwiniuk.

– Inicjatywa powstałą w związku z tym, że obchodzimy w tym roku nasze stulecie. Chcieliśmy, jako Policja bialska wpisać się w historię, organizując przedsięwzięcie pod nazwą Na stulecie sto kilometrów, indywidualnie przez każdego policjanta w ramach rajdu rowerowego. Zorganizowaliśmy to w czasie wolnym, to też świadczy o tym, że policjanci są aktywni ruchowo i podnoszą swoją sprawność fizyczną a również środowisko się integruje. Policjanci i goście mają podczas rajdu także okazję poznać walory turystyczne naszego regionu – wyjaśnia mł. insp. Grzegorz Pietrusik, komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej.

 

materiał: Biała Podlaska miasto / sport
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Debata o bezpieczeństwie w Janowie Podlaskim (zaproszenie)

Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Janów Podlaski na debatę społeczną pt. “Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, która odbędzie się 30 grudnia o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowie Podlaskim. 

Czytaj więcej »

Cicbór Duży: Policjanci wzięli udział w “Meczu słodkich serc” (galeria)

Bialscy policjanci po raz kolejny wzięli udział w „Meczu słodkich serc”, na którym zbierano słodycze dla dzieci z bialskiej gminy. Impreza organizowana już od wielu lat przez Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej odbyła się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Ciciborze Dużym. Wpisuje się ona w Ogólnopolską Akcję Charytatywną „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W tym roku funkcjonariusze stanęli na podium zajmując drugie miejsce. Najważniejsza jednak była ofiarność uczestników oraz dobra zabawa.

Czytaj więcej »

Reklama