Reklama

Biała Podlaska: 100 kilometrów w 100. rocznicę powstania polskiej Policji (film)

W 2019 roku polska Policja obchodzi 100. rocznicę powstania. Mundurowi w całym kraju w różny sposób upamiętniają to wydarzenie. Bialscy policjanci przygotowali rajd rowerowy, gdzie wspólnie z przyjaciółmi przejechali dystans 100 km. Nie lada wyzwanie było formą uczczenia święta oraz promocją aktywności rowerowej.

– To zaszczyt móc dołączyć do policjantów naszej Komendy Miejskiej Policji, którzy naprawdę w imponującej liczbie biorą dzisiaj udział w stukilometrowym rajdzie, bo w ten aktywny i stanowiący bardzo dobry dla nas jako miejskiej społeczności sposób dają przykład aktywności dla uczczenia stulecia polskiej Policji – mówi prezydent Białej Podlaskiej i uczestnik rajdu Michał Litwiniuk.

– Inicjatywa powstałą w związku z tym, że obchodzimy w tym roku nasze stulecie. Chcieliśmy, jako Policja bialska wpisać się w historię, organizując przedsięwzięcie pod nazwą Na stulecie sto kilometrów, indywidualnie przez każdego policjanta w ramach rajdu rowerowego. Zorganizowaliśmy to w czasie wolnym, to też świadczy o tym, że policjanci są aktywni ruchowo i podnoszą swoją sprawność fizyczną a również środowisko się integruje. Policjanci i goście mają podczas rajdu także okazję poznać walory turystyczne naszego regionu – wyjaśnia mł. insp. Grzegorz Pietrusik, komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej.

 

materiał: Biała Podlaska miasto / sport
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Sławatycze: Bialscy policjanci triumfują w Turnieju Walentynkowym!

14 lutego w Sławatyczach rozegrany został Turniej Służb Mundurowych w Halową Piłkę Nożną. W piłkarskim pojedynku zmierzyły się drużyny Straży Granicznej, Policji, Wojska oraz Straży Pożarnej. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 15 drużyn. Reprezentanci bialskiej komendy stanęli na najwyższym stopniu podium zdobywając I miejsce. Zawodnikom serdecznie gratulujemy wyniku życząc kolejnych sukcesów!

Czytaj więcej »

Reklama