Reklama

Rolki Reggae Rajd w Białej Podlaskiej (film)

2 lipca do Białej Podlaskiej dotarł „Rolki Reggae Rajd 2019”, najbardziej  zakręcona rolkarska akcja charytatywna w Polsce. Agata i Wojtek, oficjalni rekordziści Polski w najdłuższej sztafecie na rolkach, 30 czerwca wyruszyli na rolkach w 707-kilometrową trasę z Lublina do Ostródy, żeby pomóc 9-letniemu Czarkowi, cierpiącemu na porażenie mózgowe i zespół Westa.

Rolkarzy przywitał wiceprezydent miasta Maciej Buczyński, który podarował drobne pamiątkowe upominki  oraz życzył szerokiej drogi na dalszych etapach rajdu.

– Próbujemy po drodze otworzyć ludziom dobre serca, które mają, aby przyłączyli się do naszej akcji. Jesteśmy z Dolnego Śląska, ale jesteśmy pełni podziwu dla ludzi wschodu, są tak otwarci, nie wiemy sami gdzie mamy wybierać spanie, jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tą gościnnością – mówią rolkarze.


Agata i Wojtek Miszewscy to oficjalni rekordziści Polski w najdłuższej sztafecie na rolkach. Przez 24 godziny jeździli non stop po wrocławskim Rynku, pomagając zbierać pieniądze na leczenie dzieci chorych na raka z kliniki Przylądek Nadziei. Mają też na koncie 1000-kilometrowy rajd granicami Polski z Dolnego Śląska na Mazury, a Agata to dodatkowo najlepsza na świecie rolkarka roku 2018 pod względem liczby przejechanych kilometrów. Jazda na rolkach to ich pasja, sposób na życie i miłość. A jak wiadomo, z każdej miłości rodzi się coś pozytywnego. Z tej rolkowej narodziła się chęć pomocy innym – mniejszym, słabszym, chorym, potrzebującym.

Rolkarze tą akcją chcieli pomóc rodzicom chłopca i Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą w sfinansowaniu systemu do neurorehabilitacji i komunikacji C-Eye, który ułatwia codzienne funkcjonowanie osób z dysfunkcjami neurologicznymi. System wykorzystuje Metodę CyberOka, opracowaną na Politechnice Gdańskiej. Jego koszt to 26 tysięcy złotych. Dla rodziców Czarka to astronomiczna kwota.


Ich trasa liczyła 12 odcinków: Lublin – Świdnik – Radzyń Podlaski – Biała Podlaska – Siemiatycze – Bielsk Podlaski – Białystok/Mońki – Augustów – Suwałki/Bakałarzewo – Giżycko – Mrągowo – Olsztyn – Ostróda.

11 lipca rolkarze dojechali do mety wjeżdżając na scenę Ostróda Reggae Festival, największego w Polsce festiwalu  muzyki reggae. Miejsce na metę nie wybrali przypadkowo. Agata i Wojtek są od wielu lat miłośnikami tego gatunku muzyki. Do tego stopnia, że pobrali się właśnie podczas ostródzkiego festiwalu.


Gratulujemy pomysłu i zrealizowania celu oraz zapraszamy po raz kolejny na nasze Południowe Podlasie.

materiał: Biała Podlaska miasto
film / zdjęcia: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

XVII edycja Gali Charytatywnej New Year’s Party 2020 „Dzieci Eurolingua Dzieciom lokalnie i międzynarodowo” (zaproszenie)

W sobotę 18 stycznia 2020 już po raz XVII odbędzie się Gala Charytatywno – Noworoczna New Year’s Party 2020 „Dzieci Eurolingua Dzieciom lokalnie i międzynarodowo”. Organizatorem i pomysłodawcą inicjatywy jest Europejskie Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua w Siedlcach. Gala odbędzie się w Sali widowiskowej „Podlasie” w Siedlcach (ul. Sienkiewicza 63), początek o godz. 17:00

Czytaj więcej »

Międzyrzecczyzna pomaga obudzić Magdę (film)

18 grudnia z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim powstał pomysł akcji na rzecz Magdy Siłuszyk, absolwentki ekonomika, która od lipca br. leży w śpiączce po komplikacjach poporodowych.

Czytaj więcej »

Reklama