Reklama

100-lecie OSP Janów Podlaski (film)

30 czerwca okrągły jubileusz 100-lecia istnienia obchodziła jednostka OSP w Janowie Podlaskim. Podczas oficjalnych uroczystości nie zabrakło gratulacji, medali oraz odznaczeń. 

Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji strażaków i ich rodzin w janowskiej bazylice mniejszej. Dalszy program odbył się na miejscowym stadionie sportowym. Na wstępie prezes janowskiej OSP Grzegorz Kaczmarek i druhna Maja Fila przybliżyli zebranym historię janowskiej jednostki.


W dalszej części odbyła się ceremonia nadania Złotego Znaku Związkowego OSP. Dekoracji sztandaru dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Białej Podlaskiej, starosta bialski Mariusz Filipiuk. W kolejnym punkcie uroczystości wręczono medale i odznaczenia dla zasłużonych strażaków.

Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał:
Jarosław Sawczuk
Srebrny „Medal za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali:
Paweł Ruszkowski
Roman Klimkiewicz
Brązowy „Medal za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali:
Tomasz Bartoszuk
Piotr Sadowski
Michał Popis
Marcin Rogulski
 Odznaka „Strażak wzorowy” otrzymali:
Piotr Popis
Adam Semeryło
Michał Tur
Wojciech Bujek

Odznaka „Za wysługę lat” otrzymali:
– 40 lat – Andrzej Kondraciuk
– 35 lat – Witold Sadowski
            – Andrzej Suprunowicz
-30 lat – Adam Chomicz 
             – Grzegorz Kaczmarek
             – Paweł Łukasiński
Odznaka „Zasłużony Strażak Powiatu Bialskiego” –  otrzymał:
Zbigniew Krzewski
Prezydium Zarządu Rady Powiatu przyznało również medal „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”. Medal otrzymali Ochotnicza Straż Pożarna w Janowie Podlaskim oraz prezes zarządu OSP w Janowie Podlaskim Grzegorz Kaczmarek.

– Nie wszystkie jednostki taki jubileusz obchodzą. Sto lat, to jest szmat czasu. Od 100 lat czynnie uczestniczymy w życiu lokalnej społeczności. Niesiemy pomoc, ratujemy i gasimy pożary. Na dzień dzisiejszy nasza jednostka liczy sześćdziesięciu czterech członków w tym dwanaście kobiet – mówi Grzegorz Kaczmarek, prezes zarządu OSP w Janowie Podlaskim.

W drugiej części wydarzenia odbyły się pokazy ratownictwa medycznego i technicznego przez wykwalifikowany personel, tj. ratowników medycznych i strażaków ratowników podczas pozorowanego wypadku drogowego. Wszyscy chętni mogli skorzystać również ze szkolenia z ratownictwa medycznego ze szczególnym uwzględnieniem udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach i zdarzeniach.

materiał: gmina Janów Podlaski
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Inauguracja Obchodów jubileuszu 50-lecia Filii AWF (galeria)

25 listopada w Filii AWF w Białej Podlaskiej odbyła się gala inaugurująca obchody jubileuszu 50-lecia uczelni. Tego dnia uhonorowano piękną akademią wieloletniego rektora Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie prof. Henryka Sozańskiego, Honorowego Obywatela Białej Podlaskiej, który obchodzi w tym roku jubileusz 80 urodzin i 60-lecie pracy naukowej.

Czytaj więcej »

Jubileusz szkoły z Woskrzenic Dużych (galeria)

W podniosłym nastroju świętowano 23 listopada jubileusz 100- lecia istnienia najstarszej w gminie szkoły podstawowej. Święto to zgromadziło wielu znakomitych gości, byłych nauczycieli i absolwentów a także uczniów i ich rodziców. Na ręce szefa placówki Anny Maksymiuk spłynęło wiele prezentów i szczególnych dowodów uznania.

Czytaj więcej »

Reklama