Reklama

100-lecie OSP Janów Podlaski (film)

30 czerwca okrągły jubileusz 100-lecia istnienia obchodziła jednostka OSP w Janowie Podlaskim. Podczas oficjalnych uroczystości nie zabrakło gratulacji, medali oraz odznaczeń. 

Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji strażaków i ich rodzin w janowskiej bazylice mniejszej. Dalszy program odbył się na miejscowym stadionie sportowym. Na wstępie prezes janowskiej OSP Grzegorz Kaczmarek i druhna Maja Fila przybliżyli zebranym historię janowskiej jednostki.


W dalszej części odbyła się ceremonia nadania Złotego Znaku Związkowego OSP. Dekoracji sztandaru dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Białej Podlaskiej, starosta bialski Mariusz Filipiuk. W kolejnym punkcie uroczystości wręczono medale i odznaczenia dla zasłużonych strażaków.

Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał:
Jarosław Sawczuk
Srebrny “Medal za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali:
Paweł Ruszkowski
Roman Klimkiewicz
Brązowy “Medal za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali:
Tomasz Bartoszuk
Piotr Sadowski
Michał Popis
Marcin Rogulski
 Odznaka “Strażak wzorowy” otrzymali:
Piotr Popis
Adam Semeryło
Michał Tur
Wojciech Bujek

Odznaka “Za wysługę lat” otrzymali:
– 40 lat – Andrzej Kondraciuk
– 35 lat – Witold Sadowski
            – Andrzej Suprunowicz
-30 lat – Adam Chomicz 
             – Grzegorz Kaczmarek
             – Paweł Łukasiński
Odznaka “Zasłużony Strażak Powiatu Bialskiego” –  otrzymał:
Zbigniew Krzewski
Prezydium Zarządu Rady Powiatu przyznało również medal “Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”. Medal otrzymali Ochotnicza Straż Pożarna w Janowie Podlaskim oraz prezes zarządu OSP w Janowie Podlaskim Grzegorz Kaczmarek.

– Nie wszystkie jednostki taki jubileusz obchodzą. Sto lat, to jest szmat czasu. Od 100 lat czynnie uczestniczymy w życiu lokalnej społeczności. Niesiemy pomoc, ratujemy i gasimy pożary. Na dzień dzisiejszy nasza jednostka liczy sześćdziesięciu czterech członków w tym dwanaście kobiet – mówi Grzegorz Kaczmarek, prezes zarządu OSP w Janowie Podlaskim.

W drugiej części wydarzenia odbyły się pokazy ratownictwa medycznego i technicznego przez wykwalifikowany personel, tj. ratowników medycznych i strażaków ratowników podczas pozorowanego wypadku drogowego. Wszyscy chętni mogli skorzystać również ze szkolenia z ratownictwa medycznego ze szczególnym uwzględnieniem udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach i zdarzeniach.

materiał: gmina Janów Podlaski
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

1. Strażacki Rajd Rowerowy (zaproszenie)

Wójt gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Białej Podlaskiej serdecznie zapraszają na pierwszą edycję Strażackiego Rajdu Rowerowego, który odbędzie się 17 sierpnia (sobota). Start zaplanowany jest na godz. 10:00 spod świetlicy wiejskiej w Sławacinku Starym (gm. Biała Podlaska). Zapisy tylko do 14 sierpnia!

Czytaj więcej »

Reklama