Ogłoszenie

Reklama

Walka z nielegalnym handlem wyrobami tytoniowymi

Ponad 3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zatrzymali od początku lipca br. funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina. Działania prowadzono m.in. na miejskich targowiskach, również we współpracy z innymi służbami.

Funkcjonariusze KAS prowadzą kontrole nie tylko w zakresie udaremniania przemytu, ale także nielegalnego obrotu wyrobami tytoniowymi na terenie kraju. Przykładowo podczas prowadzonych działań kontrolnych w pociągu międzynarodowym relacji Kijów – Warszawa funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina zabezpieczyli 540 paczek papierosów bez znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta była w skrytkach konstrukcyjnych wagonów.

Z kolei ostatnie kontrole lubelskiej komórki kontroli rynku, prowadzone na lubelskich i świdnickich targowiskach, zakończyły się ujawnieniem łącznie 2,6 tys. paczek nielegalnych papierosów. Funkcjonariuszy KAS wspierali funkcjonariusze Policji z Lublina oraz Straży Granicznej. W większości nielegalne wyroby tytoniowe mundurowi znajdowali przy osobach, które oferowały je do sprzedaży.

Warto podkreślić, że w ramach zadań związanych ze zwalczaniem przestępczości papierosowej Krajowa Administracja Skarbowa objęła patronatem kampanię społeczną Business Center Club „Wspólna walka z nielegalnym handlem wyrobami tytoniowymi na bazarach i targowiskach”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie nielegalnych wyrobów tytoniowych i ograniczenie popytu na nie oraz utrudnienie ich dostępności.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama