Reklama

Walka z nielegalnym handlem wyrobami tytoniowymi

Ponad 3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zatrzymali od początku lipca br. funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina. Działania prowadzono m.in. na miejskich targowiskach, również we współpracy z innymi służbami.

Funkcjonariusze KAS prowadzą kontrole nie tylko w zakresie udaremniania przemytu, ale także nielegalnego obrotu wyrobami tytoniowymi na terenie kraju. Przykładowo podczas prowadzonych działań kontrolnych w pociągu międzynarodowym relacji Kijów – Warszawa funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina zabezpieczyli 540 paczek papierosów bez znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta była w skrytkach konstrukcyjnych wagonów.

Z kolei ostatnie kontrole lubelskiej komórki kontroli rynku, prowadzone na lubelskich i świdnickich targowiskach, zakończyły się ujawnieniem łącznie 2,6 tys. paczek nielegalnych papierosów. Funkcjonariuszy KAS wspierali funkcjonariusze Policji z Lublina oraz Straży Granicznej. W większości nielegalne wyroby tytoniowe mundurowi znajdowali przy osobach, które oferowały je do sprzedaży.

Warto podkreślić, że w ramach zadań związanych ze zwalczaniem przestępczości papierosowej Krajowa Administracja Skarbowa objęła patronatem kampanię społeczną Business Center Club „Wspólna walka z nielegalnym handlem wyrobami tytoniowymi na bazarach i targowiskach”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie nielegalnych wyrobów tytoniowych i ograniczenie popytu na nie oraz utrudnienie ich dostępności.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Terespol: Funkcjonariusze z NOSG nie dopuścili do przemytu papierosów z terytorium Białorusi

Wczoraj, we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Terespolu, ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Papierosy spakowane w pakiety i owinięte folią w ilości prawie 2,5 tys. szt., zostały przemycone przez rzekę graniczną Bug i czekały na wywiezienie ich w głąb kraju. 

Czytaj więcej »

Reklama