Reklama

Powiat: Dwie nowe inwestycje wsparte przez Euro-Park Wisłosan – miasto Międzyrzec i gmina Biała Podlaska

80 mln zł to kwota nowych inwestycji, które powstaną w ramach 5 decyzji o wsparciu dla przedsiębiorców z obszaru Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Cztery firmy to przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie województwa lubelskiego. Dwa projekty umiejscowione są w Międzyrzecu Podlaskim. Gala BBG i Wipasz inwestują blisko połowę z tej kwoty. Gala BBG rozbuduje też zakład w gminie Biała Podlaska w Sławacinku Nowym.

GALA BBG Wojciech Boksza – działa od 1999r. w Białej Podlaskiej. Jest małym przedsiębiorcą, który zajmuje się produkcją nadwozi do samochodów osobowych i dostawczych. Ponadto firma specjalizuje się w produkcji lawet i auto-transporterów samochodowych oraz nadwozi skrzyniowych do samochodów dostawczych. Przedsiębiorca planuje rozbudować istniejący zakład poprzez przebudowę i modernizację hali produkcyjnej w Sławacinku Nowym w gm. Biała Podlaska oraz budowę nowego obiektu w miejscowości Międzyrzec Podlaski. Firma zainwestuje blisko 2,2 mln zł oraz zwiększy zatrudnienie do poziomu 30 osób.

Wipasz SA to firma działająca już na terenie tarnobrzeskiej strefy na podstawie 2 zezwoleń. Kolejna decyzja to zwiększenie zdolności produkcyjnej firmy poprzez budowę nowego zakładu produkcyjnego w Międzyrzecu Podlaskim. W ramach nowego projektu produkowane będą gotowe pasze i gotowe karmy dla zwierząt. Do produkcji pasz będą wykorzystywane surowce zbożowe oraz dodatki pochodzenia mineralnego i roślinnego. Pasze w większości będą granulowane. Firma zamierza wydatkować ponad 37 mln zł i utworzyć 16 nowych etatów.

 

Pozostałe trzy decyzje wsparcia inwestycji przez Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN dotyczą firm: Linter Energia sp. z o.o. –  zlokalizowana będzie w województwie podkarpackim, w powiecie przemyskim, w gminie Orły. NORGPOL Czerwiński sp. j. – firma powstała w 1991 roku jako firma rodzinna w gminie Ryki. Stalmont R.Duda i Wspólnicy sp.j. – projekt realizowany na terenie strefy w gminie Poniatowa.

Powyższe decyzje dowodzą, że zarządzający tarnobrzeską strefą bardzo mocno wspiera małe i średnie firmy, zwłaszcza rodzinne i z polskim kapitałem. Najwyższa jest również pomoc finansowa dla tej grupy przedsiębiorców w województwie lubelskim. Firmy MSP otrzymują wsparcie w wysokości odpowiednio 70 i 60% całkowitych kosztów kwalifikowanych nowej inwestycji.

 

materiał: Bialskopodlaska Izba Gospodarcza
temat: Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama