Reklama

Powiat: Dwie nowe inwestycje wsparte przez Euro-Park Wisłosan – miasto Międzyrzec i gmina Biała Podlaska

80 mln zł to kwota nowych inwestycji, które powstaną w ramach 5 decyzji o wsparciu dla przedsiębiorców z obszaru Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Cztery firmy to przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie województwa lubelskiego. Dwa projekty umiejscowione są w Międzyrzecu Podlaskim. Gala BBG i Wipasz inwestują blisko połowę z tej kwoty. Gala BBG rozbuduje też zakład w gminie Biała Podlaska w Sławacinku Nowym.

GALA BBG Wojciech Boksza – działa od 1999r. w Białej Podlaskiej. Jest małym przedsiębiorcą, który zajmuje się produkcją nadwozi do samochodów osobowych i dostawczych. Ponadto firma specjalizuje się w produkcji lawet i auto-transporterów samochodowych oraz nadwozi skrzyniowych do samochodów dostawczych. Przedsiębiorca planuje rozbudować istniejący zakład poprzez przebudowę i modernizację hali produkcyjnej w Sławacinku Nowym w gm. Biała Podlaska oraz budowę nowego obiektu w miejscowości Międzyrzec Podlaski. Firma zainwestuje blisko 2,2 mln zł oraz zwiększy zatrudnienie do poziomu 30 osób.

Wipasz SA to firma działająca już na terenie tarnobrzeskiej strefy na podstawie 2 zezwoleń. Kolejna decyzja to zwiększenie zdolności produkcyjnej firmy poprzez budowę nowego zakładu produkcyjnego w Międzyrzecu Podlaskim. W ramach nowego projektu produkowane będą gotowe pasze i gotowe karmy dla zwierząt. Do produkcji pasz będą wykorzystywane surowce zbożowe oraz dodatki pochodzenia mineralnego i roślinnego. Pasze w większości będą granulowane. Firma zamierza wydatkować ponad 37 mln zł i utworzyć 16 nowych etatów.

 

Pozostałe trzy decyzje wsparcia inwestycji przez Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN dotyczą firm: Linter Energia sp. z o.o. –  zlokalizowana będzie w województwie podkarpackim, w powiecie przemyskim, w gminie Orły. NORGPOL Czerwiński sp. j. – firma powstała w 1991 roku jako firma rodzinna w gminie Ryki. Stalmont R.Duda i Wspólnicy sp.j. – projekt realizowany na terenie strefy w gminie Poniatowa.

Powyższe decyzje dowodzą, że zarządzający tarnobrzeską strefą bardzo mocno wspiera małe i średnie firmy, zwłaszcza rodzinne i z polskim kapitałem. Najwyższa jest również pomoc finansowa dla tej grupy przedsiębiorców w województwie lubelskim. Firmy MSP otrzymują wsparcie w wysokości odpowiednio 70 i 60% całkowitych kosztów kwalifikowanych nowej inwestycji.

 

materiał: Bialskopodlaska Izba Gospodarcza
temat: Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN
opracowanie: Leszek Niedaleki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

„Otwieraj i rozwijaj biznes w Białej Podlaskiej” (zaproszenie)

Prezydent Miasta Biała Podlaska zaprasza na spotkanie informacyjno-promocyjne „Otwieraj i rozwijaj biznes w Białej Podlaskiej” organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 22 listopada 2019 r. godzina 10:00 Urząd Miasta Biała Podlaska ul. Marsz. J. Piłsudskiego 3, sala nr 238 Uczestnictwo należy potwierdzić do 19 listopada 2019 r. telefonicznie pod nr. tel. 83 341 68 41, 83 341 69 71 e-mailowo na adres: [email protected] lub zarejestrować się na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Kreatywna Europa wspiera mobilność twórców

i-Portunus to pilotażowy projekt pozwalający na czasową realizację w innym kraju twórczości przez europejskich artystów i profesjonalistów z sektora kultury – maksymalnie przez 85 dni. Do września wpłynęło ponad 3 tys. zgłoszeń, głównie z od młodych artystów rozpoczynających karierę. Program będzie rozwijany w kolejnych latach – w 2020 r. jego roczny budżet ma wzrosnąć do 1,5 mln euro.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Pomoc rozwojowa doceniona

Europejczycy nadal zdecydowanie popierają unijną współpracę na rzecz rozwoju – wynika z najnowszego badania Eurobarometru. 7 na 10 obywateli UE uważa, że wsparcie finansowe jest skutecznym sposobem rozwiązywania problemu migracji. Równie duży odsetek ankietowanych zgadza się, że udzielanie pomocy finansowej krajom rozwijającym się ułatwia zmniejszanie nierówności.

Czytaj więcej »

Reklama