Reklama

Wasylówka 2019 w Dąbrowicy Małej (zaproszenie)

Gmina Piszczac Kultura Polecamy
Dąbrowica Mała Mapa

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu oraz Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej serdecznie zapraszają na tegoroczną edycję Wasylówki, wydarzenia, którego celem jest upamiętnienie postaci znanego malarza z Dąbrowicy Małej Bazylego Albiczuka. Impreza odbędzie się 21 lipca w Dąbrowicy Małej.

Wasylówkę otworzy o  godz. 15:00 Panahida – nabożeństwo żałobne za duszę Bazylego na miejscowym cmentarzu. Druga część wydarzenia przeniesie się do świetlicy, gdzie odbędzie się m.in. wystawa prac uczniów ZPO w Piszczacu oraz program artystyczny w wykonaniu zespołów ludowych. Dla najmłodszych czekać będą również dodatkowe atrakcje.


materiał: gmina Piszczac / kultura
info / plakat: GCKiS w Piszczacu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Wernisaż Jolanty Kuśmierz w Piaście (galeria)

Bialskie Centrum Kultury im.Bogusława Kaczyńskiego Kub Kultury ”Piast” zaprosiło na Wernisaż Wystawy Malarstwa Jolanty Kuśmierz. Wydarzenie miało miejsce w dniu 16 listopada. Wystawę otworzyła Joanna Tymoszczuk, pracownik działu artystycznego KK Piast. Wśród gości m.in. dyrektor bialskiej kultury Zbigniew Kapela, kierownik klubów kultury BCK Justyna Weremko ale także nauczyciele, artyści i pisarze na czele z Markiem Jędrychem, Ewą Borowską i Ireneuszem Wagnerem.

Czytaj więcej »

Kultura: Haftowane obrazy z Rakowisk

Upór i konsekwencja bywają pomocne w osiąganiu najbardziej ambitnych planów. Ta dewiza przyświeca mieszkance Rakowisk od dwudziestu lat. Dzięki niej udało się jej wyhaftować ponad 360 obrazów zaskakujących precyzją i kolorystyką.

Czytaj więcej »

Reklama