Reklama

Medyczne Studium Zawodowe: Nie wierz w mity! Brak matury to nie koniec świata

Od początku szkoły średniej, informują nas, jaka to matura jest ważna, że bez niej nie ma czego szukać w życiu. Bo przecież to tak ważny papier, który umożliwia dostanie się na studia i w przyszłości zdobycie dobrze płatnej pracy.

Społeczeństwo potrafi strasznie cisnąć na zdawanie wszystkich egzaminów i kończenie prestiżowych uczelni, bo zostaniesz magistrem i dzięki temu otrzymasz dobrą pracę. Ale to nie jest prawda! W obecnych czasach jest wielu ludzi, którzy mają ukończone studia ze stopniem inżyniera lub magistra i nie pracują w swoim zawodzie. Nie mogą znaleźć pracy, bo nie mają niczego do zaoferowania pracodawcy. Przecież nikt nie przyjmie na stanowisko kogoś, kto nie posiada rzetelnych umiejętności i doświadczenia. A nie wszyscy ludzie po studiach posiadają to, co najważniejsze.

Dzisiaj trzeba nauczyć się zawodu i zdobyć fach. To praktyka, umiejętności i doświadczenie zawodowe tworzą specjalistę, a nie dyplom z uczelni. Brak matury to nie przeszkoda do stania się kimś ważnym dla społeczeństwa i zarabiania dobrych pieniędzy. Rynek potrzebuje wykwalifikowanych pracowników, którzy znają się na rzeczy. Jest wiele szkół, które oferują swoją pomoc każdej zainteresowanej osobie, dając prawdziwy zawód.

Jedną z nich jest bezpłatna Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowego w Białej Podlaskiej. W studium, uczniowie zdobywają doświadczenie zawodowe na wybranym przez siebie kierunku, a jest w czym wybierać: Terapeuta Zajęciowy, Technik Masażysta, Technik Usług Kosmetycznych, Opiekun Medyczny, Technik Elektroniki i Informatyki Medycznej, Higienistka Stomatologiczna i inne.

Każda specjalizacja gwarantuje otrzymanie kwalifikacji państwowych, które są teraz podstawą do zdobycia dobrze płatnej pracy. Pracodawcy wymagają doświadczenia i umiejętności, a Medyk to rozumie. Dlatego zatrudnia jednych z najlepiej wykwalifikowanych specjalistów do prowadzenia zajęć w bardzo wyposażonych salach dydaktycznych. Nowoczesne urządzenia na co dzień dają uczniom poczuć się jak na przyszłym stanowisku pracy.

Lecz to nie wszystko. W ramach dotowanych przez Unię Europejską projektów m.in. ,,Aktywna Szkoła”, uczniowie studium, mają możliwość bezpłatnie ukończyć kursy specjalistyczne warte nawet kilka tysięcy złotych oraz wziąć udział w dodatkowych szkoleniach.

Właśnie rozpoczyna się rekrutacja na rok 2019/2020, która daje realną szansę każdemu chętnemu na Państwowe Kwalifikacje Zawodowe honorowane w Polsce i za granicą oraz stabilną pracę w wymarzonym zawodzie. Presja społeczeństwa znika i dalsza praca staje się przyjemnością. Zachęcamy do aplikowania.


materiał: Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe
tekst: Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: SELFIE dla uczniów i nauczycieli

Mija rok od uruchomienia SELFIE, bezpłatnego narzędzia Komisji Europejskiej dostępnego w internecie, które pomaga szkołom ocenić i udoskonalić sposoby wykorzystywania technologii na potrzeby nauczania i uczenia się. Do tej pory z SELFIE skorzystało ponad 450 tys. uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół w 45 krajach. Oczekuje się, że do końca 2019 r. liczba ta przekroczy pół miliona.

Czytaj więcej »

Europejski Dzień Przywracania Akcji Serca (galeria)

Każdego roku 16 października obchodzony jest na naszym kontynencie Europejski Dzień Przywracania Akcji Serca. W tym dniu organizowane są m.in. szkolenia oraz akcje promocyjne przypominające zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas zatrzymania akcji serca.

Czytaj więcej »

Reklama